Онлайн захід відбудеться до Дня Незалежності України та пройде за ініціативи фестивалю авторської анімації та медіамистецтва LINOLEUM на медіасервісі MEGOGO. Переглянути фільми можна буде безкоштовно та без реєстрації.

Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM представляє програму найкращих вітчизняних анімаційних фільмів за 30 років. Команда фестивалю обрала десять короткометражних стрічок, які показують вітчизняне «мальоване кіно» як мистецтво, здатне говорити на різні темі та захоплювати авдиторію.

Першою глядачі побачать стрічку-ровесницю Незалежної України – анімаційний фільм Михайла Титова «Крокодил», чий сюжет ґрунтується на повісті Федора Достоєвського. Це історія людини, яка, потрапивши в пащу крокодила, залишилася там жити. І живе своїм життям, пише економічні принципи і мріє про життя як у Європі, де всі шкодують крокодилів і тих, хто в них живе.

Окрім «Крокодила» на глядачів чекає ще два фільми з 1990-х: містичний і символічний «День народження Юлі» Наталії Марченкової та etc. Олега Коваленко про протистояння людини та комара. Останній спеціально для показу до Дня Незалежності був наданий студією «Борисфен».

З нульових до добірки потрапила лише одна анімація, але яка — «Йшов трамвай №9» Степана Коваля.

Наступне десятиліття було плідним на талановиті стрічки, тому в добірці їх більш ніж половина. «Двісті перша» Олега Педана — це алегорична історія про корову, що намагається втекти з молокозаводу, де на неї чекає неминуча загибель. Фільм «Жуйка» Ольги Марчук — один день із життя звичайної жуйки. Чи, як зазначають автори, може, один день із вашого життя?

Дія фільму «Крамниця співочих птахів» Анатолія Лавренишина розгортається в урбаністичному місті майбутнього, де механізми замінили живих істот. Музичне відео на трек Eluvium ‘Regenerative Being’ (Регенеративна істота) Стаса Сантімова — не менш соціофобне та показує життя самотнього чоловіка, що опиняється в дивному готелі, де все заздалегідь сплановано до його прибуття.

Стрічка «Пуповина», що розповідає про стосунки матері і сина, два роки тому здобула спеціальну відзнаку журі українського конкурсу LINOLEUM. Її режисер Олександр Бубнов понад 30 років займається анімацією, зокрема працював на легендарному мультфільмі «Острів Скарбів» Давида Черкаського.

Закриє показ фестивальний хіт Микити Лиськова «Кохання». Стрічка складається з епізодів, не пов’язаних між собою сюжетно і стилістично. В іронічний спосіб фільм переосмислює суспільство урбанізованих міст та рясніє артефактами сучасного Дніпра, що знайомі кожному його мешканцю.

Долучитися до перегляду української анімації від LINOLEUM на MEGOGO можна до 5 вересня абсолютно безкоштовно. Перегляд буде доступний з усіх пристроїв, які підтримує медіасервіс, а саме: Smart TV, смартфони, планшети, медіаплеєри, ігрові консолі та інші.

Поділитися цією статтею