![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/kaver2.jpg)
Ось вони — найкращі світлини пам’яток культури України 2019! Цьогоріч українські учасники подали на конкурс Вікіпедії «Вікі любить пам’ятки» майже 32 тисячі світлин 11 тисяч пам’яток! Україна — перша у світі серед майже 50 країн-учасниць за кількістю завантажених фото!
До ТОП-10 фотографій конкурсу, за оцінками журі, увійшли світлини пам’яток культури у Чернігівській, Чернівецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській областях, АР Крим та Києві.
Ці фотографії представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу.
Найкращою світлиною «Вікі любить пам’ятки 2019» стала фотографія Густинського монастиря, розташованого у селі Густиня біля річки Удай Прилуцького району Чернігівської області. Автором фото є Дмитро Балховітін. Фото перемогло і в обласній номінації.
2 місце — Церква Трьох Святителів
На другому місці світлина фрагменту внутрішнього оздоблення Семінарської (Трьох-Святительської) церкви, розташованої у Чернівцях, яке зробив Вадим Постернак. Фото дивовижних розписів церкви є також найкращим знімком Чернівецької області.
3 місце — Кармелітський монастир
![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/3-Monastyr_Karmelitiv_Bosykh_panorama.jpg)
Третє місце посіла найкраща фотографія Житомирської області 2019 року — панорама Кармелітського монастиря у Бердичеві. Автором є Дмитро Балховітін.
4 місце — Виноградівський замок
![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/4-Zymova_kazka_Ugochanskyj_zamok.jpg)
На четвертому місці — найкраще фото Закарпатської області, світлина Угочанського замку, інші назви — Виноградівський замок, замок Канків, розташованого біля підніжжя Чорної Гори, на околиці міста Виноградова Закарпатської області. Зробив світлину Микола Кальченко.
![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/5-2019_-_ZHovtnevyj_palats.jpg)
П’яте місце посіла фотографія будівлі Інституту шляхетних дівчат (більш відомої як Жовтневий палац). Фото зробив Максим Присяжнюк.
![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/6-Bilyj_slon_na_Pip_Ivani.jpg)
Найкраще фото Івано-Франківської області, панорама колишньої обсерваторії «Білий слон» на горі Піп Іван, розташованої на території Верховинського району, посіла шосте місце. Автором світлини є Анатолій Волков.
![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/7-Kostryna-tserkva.jpg)
На сьомому місці — фотографія церкви Покрови Пресвятої Богородиці у селі Кострина Великоберезнянського району Закарпатської області. Автор фото — Андрій Мозоль.
8 місце — Вітряк у Пирогові
![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/8-Vitryanyj_mlyn_u_Pyrogovi.jpg)
Восьме місце у світлини вітряка з села Лісове Ніжинського району Чернігівської області, розташованого в Києві у Пирогові в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Автор знімка — Сергій Рижков. Це фото також стало найкращим знімком Києва.
![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/9-Sudatska_fortetsya_DSC2083.jpg)
На дев’ятій позиції найкраще фото АР Крим, де зображено Судацьку фортецю (Генуезької фортеці). Світлину зробив Костянтин Брижниченко.
10 місце — Церква Трьох Святителів
![Новини: Обрали найдивовижніші фотографії українських пам’яток](https://osvitoria.media/wp-content/uploads/2019/12/10-Seminarska_tserkva_stelya.jpg)
Замикає десятку переможців цьогорічного конкурсу ще одне фото стелі Семінарської (Трьох-Святительської церкви), розташованої у Чернівцях. Світлину зробив Сергій Венцеславський.
«Дякуємо усім конкурсантам за ваш внесок і щиро вітаємо авторів-переможців цьогорічного конкурсу!», — зазначили організатори. Детальніше про підсумки конкурсу тут. Фото-переможці у гарній якості можна подивитися та завантажити тут.
Виставка світлин-переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2019» проходить у Музеї-майстерні І.П. Кавалерідзе з 14 до 28 грудня.