Кабінет Міністрів розглядає жорсткий карантин на новорічні й різдвяні свята як один з варіантів розвитку подій. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

«Ми готуємося до всіх можливих сценаріїв — зокрема і до можливого введення карантину на зимові свята. Наразі вся країна в помаранчевій зоні і діє карантин вихідного дня — і це зважена альтернатива жорстким карантинним заходам і обмеженням…

Про введення більш жорстких заходів зараз не йдеться. Але ми розуміємо, що кінець грудня та початок січня — період новорічних свят. Це зустрічі, ярмарки, тісні контакти між людьми. І все це може дати значний поштовх до сплеску хвороби, якого медична система може не витримати.

Уряд не приховує та говорить відкрито, що ми розробляємо план реагування на випадок погіршення стану в країні. Наші кроки мають бути зрозумілими та передбачуваними для людей та бізнесу. Тому ми ведемо діалоги, тісно співпрацюємо і спілкуємося з місцевою владою, міськими головами, бізнесом, аби спільно напрацювати оптимальну модель протиепідемічних заходів».

Шмигаль повідомив, що минулого тижня уряд розіслав опитування всім головам міст щодо того, які обмеження вони вважають найбільш доцільними та оптимальними.

Фото автора Daria Shevtsova з Pexels.

Поділитися цією статтею