Для школярів віком 11–14 років на платформі «Дія.Освіта» додали симулятори професій, які дають змогу підлітку відчути себе на місці професіонала.

На вибір пропонують 55 спеціальностей. Інтерактивні відео допомагають зануритися у звичайний робочий день візажиста, пекаря, режисера, дизайнера, маркетолога та інших професіоналів. Гравцю доведеться приймати рішення стосовно клієнта та намагатися надати йому якісні послуги або виробляти корисну та презентабельну продукцію. У такий спосіб тинейджер не лише зможе уявити реалії професії, а й почне усвідомлювати, чи підходить йому така робота. До того ж він дізнається чимало нових фактів щодо цієї діяльності, користуючись симулятором. Наприклад, знання з кулінарії стануть у пригоді кожному під час приготування їжі вдома, навички касира — для підрахунку родинного чи особистого бюджету тощо. 

Ще одна новація: профорієнтаційний тест. Він дещо незвичний, адже питання стосуються не уподобань підлітка, не знань чи навичок, а рис характеру. Тест виявляє, чи є людина скоріше інтровертом чи екстравертом, прагматиком чи емоційною, схильна більше прислухатися до інтуїції (і потребує скоріше теоретичної діяльності) чи відчуттів (і потребує взаємодії з матеріальними об’єктами), покладається більше на сприйняття навколишнього світу чи на судження. 

Тестування складене за методологією Майєрса-Бріггса (MBTI). Воно вже давно застосовується у бізнесі під час підбору кандидатів на вакансії. Наприкінці тесту, який можна пройти десь за пів годинки, школяр отримає опис найкращих рис свого характеру та поради стосовно професій, у яких йому буде комфортно. 

Поділитися цією статтею