Фестиваль «Вчителі майбутнього» у Львові зібрав понад дві тисячі освітян з усієї України. У відкритті найбільшого в Україні освітнього фестивалю взяла участь перша леді Олена Зеленська. «Завжди підкреслюємо, що відновлення треба починати з людини. А ви вже це робите щодня. Ви відновлюєте віру дітей у світ і в нас, дорослих, даєте їм надію та показуєте перспективу. Ваше натхнення допомагає їм бути стійкими, а отже, і їхнім родинам, а отже, усім нам», — сказала Олена Зеленська, звертаючись до освітян.

На фестиваль також завітав міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. Під час панельної дискусії «Сміливі навчати: український досвід стійкості та відновлення освіти» він зазначив про виклик, який чекає Україну у 2030 році. «Чи роблю я все можливе для того, щоб підготуватися до демографічного виклику 2030? Це питання, яке я ставлю собі щодня», — сказав міністр.

Окрім очільника МОН у панельній дискусії взяли участь народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, учителька Світлана Білогурова, освітянин Володимир Алєксєєв, учителька з Нової Каховки Наталя Пашковська. Модератором став юний журналіст Кирило Передрій.Коли Світлана Білогурова з Харкова розповідала про свій досвід навчання дошкільнят в укриттях, у залі раптом зникло світло. Проте Світлана продовжила свою розповідь навіть без мікрофона і пригадала, як завзято дошкільнята в укриттях співають «Червону калину». Зал відреагував миттєво і освітяни разом заспівали цю пісню. 

Наприкінці панельної дискусії модератор Кирило Передрій запитав у вчителя-військового Володимира Алєксєєва, чи повернуться бійці до педагогічної професії після війни. 

— Питання не в тому, чи повернуться військові до вчителювання чи своїх цивільних професій, — відповів учитель у пікселі. — Питання у тому, чи приймете ви нас із війни. Бо ми всі дуже змінилися: я не пережив окупацію, але я переживаю постійні обстріли. Ми маємо різний досвід, але ми повинні спільно вчитися приймати одне одного. 

Найбільший в Україні освітній фестиваль щороку організовують Освіторія та холдинг емоцій «!FEST».

Поділитися цією статтею