З 2025 року всі школи України отримають можливість під’єднатися до «Мрії». Як розповіли в Міністерстві освіти і науки, у майбутньому застосунок допоможе не лише спростити освітній процес, а й виховати покоління, готове долати сучасні виклики.
Зараз у МОН збирають відгуки користувачів, проводять опитування та глибинні інтерв’ю, щоб покращити продукт. На 2025 рік готують багато оновлень.
У вересні 2024 року до тестування освітнього застосунку «Мрія» долучилися 40 українських шкіл (із Запоріжжя, Миколаївщини, Одещини, Київщини, Івано-Франківщини, Дніпропетровщини та Києва). Ці заклади активно тестували весь функціонал застосунку й вебпорталу — від навчального плану для вчителів до бібліотеки контенту для кожного, — розповів віцепрем’єр Михайло Федоров.
Поки в МОН розповіли про перші результати і найпопулярніші функції.
Перший семестр використання дії показав, що:
- вчителі найбільше:
1) виставили 560 тис. оцінок, з них 3,6 тис. — олівцем,
2) скористалися календарно-тематичним плануванням — 246 тис. разів,
3) задали 86 тис. домашніх завдань;
- батьки найчастіше:
1) перевірили результати навчання дітей — 120 тис. разів,
2) дізналися, що задали дітям додому — 83,8 тис. разів,
3) відвідали бібліотеку контенту — 15,5 тис. разів;
- школярам до вподоби:
1) подивилися ДЗ — 76,1 тис. разів,
2) перевірили свої оцінки — 39 тис. разів,
3) переглянули матеріали уроків — 31 тис. разів.
«Мрія» — це вебпортал і мобільний застосунок, де користувачі мають план дня, конструктор розкладу, динаміку досягнень, чати, бібліотеку персоналізованого контенту від провідних освітніх платформ, Мрія ID та багато іншого.
Подати заявку на приєднання до «Мрії»«Ми трансформуємо освіту, щоб після випуску зі школи діти розуміли, що відбувається у світі, легко могли знайти себе й обрати вектор розвитку. Освіта в Україні повинна бути адаптована під тренди та виклики часу.
Сучасна школа без паперів та бюрократії, де ChatGPT інтегрують, а не забороняють, — це школа, яку ми будуємо з Мрією», — зазначив віцепрем’єр Михайло Федоров.
«Мрія» — ініціатива Президента України Володимира Зеленського, яку реалізують Мінцифра та МОН за підтримки Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа коштом Швейцарії.