Міністерство охорони здоров’я пропонує залишити основні протиепідемічні обмеження, а у випадку погіршення ситуації зі захворюваністю на COVID-19 вводитиме різні рівні епіднебезпеки в залежності від показників статистики. Про це під час засідання уряду в середу, 9 червня, сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає «Укрінформ».

«Ми запропонуємо уряду розглянути питання подовження карантинних обмежень на літній період, адже коронавірус не подолано. Ми повинні залишити основні протиепідемічні обмеження, зокрема — обов’язковість масок в громадських будівлях і транспорті, а також відповідальне ставлення до дотримання фізичної дистанції. І не забувати про гігієну рук. Якщо ситуація буде погіршуватися, ми будемо оперативно реагувати, вводити «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епіднебезпеки знову. Спалах навіть в окремих ОТГ або областях буде мати безпосередній вплив на обмеження по всій території», — сказав Ляшко.

МОЗ уже розробив пропозиції щодо умов зеленого рівня, які нададуть більше можливостей для літнього відпочинку, роботи бізнесу, подорожей тощо.

«В тому числі ми плануємо скасувати вимоги щодо заповненості залів, дозволити повноцінне функціонування спортзалів, а також спростити процес проходження кордонів після повернення з відпусток», — сказав Ляшко.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею