У вересні 2023 року планують презентувати матеріали для директорів освітніх закладів, вчителів, батьків та учнів, що допоможуть переосмислити інформатику як предмет шкільної програми.

Матеріали проєкту «Оновлена інформатика — IT-студії» будуть розміщені на окремому модулі платформи «Дія.Освіта». Матеріали міститимуть інтерактивні вправи, тестові та практичні завдання, проєктні роботи, які спонукатимуть учнів до практичного відпрацювання розвинутих навичок і рефлексії.

В учнів буде свій інтерфейс, завдяки якому вони не просто переглядатимуть навчальний контент, а й активно працюватимуть з ним. Функціонал платформи буде розширюватися до кінця осені 2023 року.

Освітні ресурси ІТ-студій можна використовувати як у початковій, так і в базовій та старшій школі. Серед новинок — анімовані відео, презентації, локалізовані матеріали та відео від Code.Org, відео з експертами-практиками. До створення навчальних відео також долучилися Харківський, Одеський і Львівський ІТ-кластери.

А ще експерти підготували Методичні рекомендації з упровадження ІТ-студій у навчальний процес вивчення інформатики, які вчителі можуть використати під час створення календарно-тематичних планів та планування освітнього процесу.

Пілотування проєкту «Оновлена інформатика IT-студії» відбувалося з вересня 2022 року до серпня 2023 року. Деталі проєкту та готові освітні матеріали Мінцифра та Міністерство освіти і науки України представлять під час пресконференції, яка відбудеться в другій половині вересня 2023 року. Він реалізується з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.

Поділитися цією статтею