Міністерство освіти і науки оновило програму зарубіжної літератури для учнів 10-11-х класів.

Для 10-го класу програма зазнала таких змін (жирним виділено зміни, які відбулися в програмі):


Попередня програма


Стендаль «Червоне і чорне»;
Оноре де Бальзак «Гобсек»;
Федір Достоєвський «Злочин і кара»;
Лев Толстой «Анна Кареніна»;
Волт Вітмен — вірші за вибором учителя;
Шарль Бодлер «Альбатрос», «Відповідності», «Вечорова гармонія»;
Поль Верлен «Осіння пісня», «Так тихо серце плаче…», «Поетичне мистецтво»;
Артюр Рембо «Відчуття», «П’яний корабель», «Голосівки»;
Оскар Вайльд «Портрет Доріана Грея»

Нова програма


(перенесено з інших класів:
Данте Аліґ’єрі «Божественна комедія»;
Гомер «Одіссея»;
Вільям Шекспір «Гамлет»;
Ернст Теодор Амадей Гофман «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер»
)

Стендаль «Червоне і чорне»;
Густав Флобер «Пані Боварі»;
Федір Достоєвський «Злочин і кара»;
Оскар Вайльд «Портрет Доріана Грея»;
Шарль Бодлер «Квіти зла» («Альбатрос», «Відповідності», «Вечорова гармонія»);
Поль Верлен «Поетичне мистецтво», «Осіння пісня»;
Артюр Рембо «Голосівки», «Моя циганерія»;
Моріс Метерлінк «Синій птах»;
Ромен Гарі «Повітряні змії»;

Пауло Коельйо «Алхімік»;
Тумас Йоста Транстремер — лірика (1-2 твори за вибором учителя);
Мо Янь «Геній»;
Сью Таунсенд — Цикл творів про Адріана Моула (1 за вибором учителя);
Ніл Ґейман «Чому наше майбутнє залежить від читання» або «Кораліна»;
Йоанна Яґелло «Кава з кардамоном»

Для 11-го класу програма зазнала таких змін:


Попередня програма


Франц Кафка «Перевтілення»;
Джеймс Джойс «Джакомо Джойс»;
Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита»;
Райнер Марія Рільке «Орфей, Евридіка, Гермес», «Ось дерево звелось…»;
Ґійом Аполлінер «Зарізана голубка й водограй», «Міст Мірабо»;
Олександр Блок «Незнайома», «Весно, весно, без меж і без краю…», «Скіфи»;
Анна Ахматова «Довкола жовтий вечір ліг», «Дав мені юнь ти сутужную», «Реквієм»;
Бертольт Брехт «Життя Галілея»;
Альбер Камю «Чума»;
Ернест Гемінґвей «Старий і море»;
Ґабріель Ґарсіа Маркес «Стариган із крилами»;
Милорад Павич «Дамаскин».

Нова програма


(перенесено з інших класів:
Йоганн Вольфґанґ Ґете «Фауст»)

Франц Кафка «Перевтілення»;
Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита»;
Ґійом Аполлінер «Зарізана голубка й водограй», «Міст Мірабо»;
Райнер Марія Рільке «Згаси мій зір…», «Орфей, Еврідіка, Гермес», збірка «Сонети до Орфея»; 
Федеріко Ґарсіа Лорка «Про царівну Місяцівну», «Гітара»;
Олександр Блок «Незнайома»;
Анна Ахматова — Вірші (1-2 за вибором учителя). Поема «Реквієм»;
Володимир Маяковський «А ви могли б?..», «Послухайте!», «Борг Україні»;
Борис Пастернак «Гамлет», «У всьому хочу я дійти…», «Зимова ніч»;

Джордж Оруелл «Скотоферма» або «1984» (1 твір за вибором учителя);
Бертольт Брехт «Матінка Кураж та її діти»;
Генріх Белль «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…»;
Пауль Целан «Фуга смерті»;
Ернест Гемінґвей «Старий і море»;
Ґабріель Ґарсіа Маркес «Стариган із крилами»;
Ясунарі Кавабата «Тисяча журавлів»;
Милорад Павич «Скляний равлик»;
Хуліо Кортасар «Менади»;
Таїр Халілов «До останнього подиху»;

Даніель Пеннак «Усе для людожерів»;
Стівен Кінґ «Мораль»;
Джон Ґрін «Провина зірок»;
Маркус Зузак «Крадійка книжок»

Залишити відповідь