Компанія McKinsey завдяки експериментам з машинного навчання винайшла ідеальний формат занять з наукових дисциплін. Найкращим поєднанням виявився той, який передбачав більше інструкцій та матеріалу від вчителя і порівняно менше самостійних проблемно-пошукових досліджень.

Дослідження було проведено через постійні суперечки прихильників двох різних методів навчання: з чітким вчительським планом та орієнтований на самостійну роботу учнів. Результати доводять, що без втручання вчителя школярам важко закріпити і структурувати отримані знання. До того ж, щоб дати дітям свободу проводити практичні експерименти саме так, як вони того хочуть, вчитель повинен і сам мати значний практичний досвід, який, однак, є не у всіх. А отже, такі заняття не завжди є ефективними.

У звіті дослідження, однак, зазначається, що практичні завдання все ж мають бути в навчальних планах. Діти отримують значно більше задоволення від самостійних відкриттів, які потім можна вже обґрунтувати теоретично. При цьому роль вчителя і досі залишається вагомою в процесі навчання.

Ці висновки було зроблено на підставі аналізу даних щодо методів навчання в різних країнах світу та відповідних результатів учнів під час складання міжнародного тесту PISA.

 

 

Залишити відповідь

Коментарій “Міжнародна компанія дослідила, як саме мають проходити заняття з наукових дисциплін

  1. Радію від появи цього матеріалу. Радію від того, що не піддався моді на феєрверки без меж та рамок учнівської креативно-проектної якби їхньої творчості на уроках попри свою прихильність до організації (вже більш ніж чверть століття) максимально проактивної учнівської навчальної роботи на заняттях за розкладом. У мене учні багато часу працюють якби самостійно, але під постійними моїми ментально-активізуючими їх “підштовхуваннями”, за моєї консультаційної підтримки та на конкретний інтелектуальний письмово чи електронно оформлений кожним учнем “продукт” заняття. Головним у підході, як тут і досліджено, є чітке цільове навчальне ТЕМАТИЧНЕ завдання у вигляді план-карти, котра передбачає індивідуальний учнівський вибір методів виконання та джерел потрібної для того інформації чи даних.