Сьогодні, 8 січня, в Україні почали діяти посилені карантинні обмеження для протидії розповсюдженню коронавірусу. Вони діятимуть до 24 січня. Додаткові обмеження «карантину зимових канікул» стосуватимуться низки сфер, повідомили на сайті Кабміну.

На урядовому порталі представили оновлену інфографіку.

Освіта

З 8 до 24 січня забороняється відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти.

Формат роботи школи обирали індивідуально або централізовано в межах регіонів. Так, в освітніх закладах Києва зимові канікули триватимуть до 10 січня. Після зимових канікул, із 11 січня, школи працюватимуть у дистанційному форматі.

У звичайному режимі продовжать роботу лише дитячі садочки.

Торгівля та громадське харчування

Із 8 до 24 січня забороняється приймати відвідувачів у ресторанах, кафе та барах. Заклади громадського харчування зможуть працювати на винос та здійснювати адресну доставку замовлень.

Також забороняється приймати покупців у непродовольчих магазинах, а також заборонена робота непродовольчих ринків та ярмарків. Непродовольчі магазини зможуть працювати лише у форматі адресної доставки замовлень.

Зможуть працювати та приймати покупців магазини, понад 60% площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин.

Також уряд дозволив торгувати побутовою хімією та періодичною пресою.

Дозволяється торгівля пальним.

Торговельні центри мають припинити приймати відвідувачів. Магазини, які розміщені в ТРЦ, зможуть здійснювати торгівлю дозволеною групою товарів лише за наявності окремого входу.

Побутові послуги

Забороняється приймати відвідувачів для надання побутового обслуговування, крім винятків, які наведені нижче.

Зможуть працювати фінансові установи, заклади та підприємства, що надають фінансові послуги і здійснюють діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також оператори поштового зв’язку.

Можна провадити медичну практику, ветеринарну практику.

Дозволена діяльність автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.

Перукарні та салони краси зможуть працювати за попереднім записом.

Робота готелів дозволяється, але зони спільного харчування в них працюватимуть лише із 6:00 до 11:00.

Культура, дозвілля, спорт

Із 8 до 24 січня забороняється проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів, а також приймання відвідувачів у закладах культури та інших закладах розважальної діяльності.

Культові споруди та приміщення, облаштовані для молитовних потреб, зможуть працювати за умови, що там забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів до 1 особи на 5 кв. м. Проведення релігійних заходів на відкритому повітрі можливе при забезпеченні дотримання дистанції 1,5 м між присутніми.

Забороняється приймати відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах. Заборона не стосується спортсменів національних збірних команд України та їхніх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

Новорічні локації

Новорічні локації у столиці припиняють свою роботу на час дії додаткових протиепідемічних обмежень. Зокрема, має бути зупинена робота святкових концертів, ярмарків, у тому числі продуктових, атракціонів, ковзанок тощо.

Транспорт

Громадський транспорт — трамваї, тролейбуси, автобуси та маршрутні таксі — має здійснювати перевезення пасажирів виключно в межах кількості місць для сидіння.

Анонсують можливе обмеження на вхід пасажирів на станціях метро для уникнення скупчення людей на платформах та у вагонах поїздів.

Про відповідні зміни пасажирів інформуватимуть через звукові оголошення у салонах рухомого складу та на станціях метрополітену.

Державні установи та структури

Державним установам та структурам, що розташовані в Києві, рекомендовано максимально перевести роботу в дистанційний режим.

Центри надання адміністративних послуг

Центри надання адміністративних послуг надаватимуть лише надзвичайно важливі послуги.

Зокрема:

1) видачу готового паспорта громадянина України у формі ID-картки;

2) видачу паспорта громадянина України в разі вклеювання фотокартки;

3) повернення паспорта громадянина України (свідоцтва про народження — якщо подавався оригінал) у разі реєстрації місця проживання;

4) видачу готового дозволу на працевлаштування;

5) комплексну послугу при народженні дитини: свідоцтво про народження дитини; отримання соціальної допомоги; реєстрація місця проживання дитини; посвідчення багатодітної сім’ї;

6) дозвіл на працевлаштування іноземців;

7) інші адміністративні послуги у невідкладних випадках, які підтверджуються відповідними документами.

Недотримання протиепідемічних обмежень є адміністративним правопорушенням та загрожує штрафом.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею