Медіасервіс MEGOGO запускає в безкоштовний доступ проєкт «Укрліт», для якого озвучили понад 250 творів зі шкільної програми з української літератури (5–11-ті класи).​​

Серед аудіотворів — Ліна Костенко «Крила», Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сімʼя», Михайло Коцюбинський «Тіні забутих предків», Микола Хвильовий «Я (Романтика)», Валерʼян Підмогильний «Місто» та інші. Загальний хронометраж — 108:05:46.

Формат аудіокниг розширить доступ до творів шкільної програми, а також відкриє новий патерн споживання контенту учнями та вчителями. Перелік творів сформований згідно з чинною Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (рівень стандарту).

Деякі великі твори, такі як «Енеїда» Івана Котляревського, «Майстер корабля» Юрія Яновського, «Зачарована Десна» Олександра Довженка та інші пропонуються у форматі самарі (короткий переказ твору).

«Ми в Мінцифрі вважаємо, що освіта є фундаментом розвитку людського капіталу. Створення сучасного українського освітнього контенту, цифрових та інклюзивних можливостей для вивчення літератури буде корисним не лише школярам, а й широкій аудиторії. За даними дослідження ABF Creative, 48% дітей відзначають, що прослуховування улюбленого аудіоконтенту робить їх щасливішими, а 63% батьків помітили покращення оцінок своїх дітей завдяки аудіоконтенту. «Укрліт» від MEGOGO — це проєкт, який може закохати в українську літературу й показати, що її вивчати зручно й цікаво», — зазначає Валерія Іонан, заступниця міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

У планах MEGOGO — додавати повні версії та уривки творів, а також актуалізовувати та доповнювати новими, що з’являтимуться в програмі.

Серед професійних акторів озвучування до проєкту долучилися Павло Буковський, Олександра Кравченко, Артем Каюн, Тетяна Каюн, Володимир Гурін, Людмила Чіркова, Роман Куліш, Вероніка Хникіна. Зірковими дикторами стали Володимир Дантес, Олександр Педан, Roxolana, alyona alyona, Антоніо Лукіч, Григорій Бакланов, Анна Кошмал, Тімур Мірошниченко, Ната Жижченко (лідерка гурту ONUKA).

Унікальний джингл для проєкту створила студія музичного виробництва Anima Sound Design. Найпопулярніші короткі твори супроводжуються саунддизайном. Айдентику розробив артдиректор медіасервісу MEGOGO та дизайн-директор Spiilka design büro Володимир Смирнов. Над обкладинками працює ілюстраторка Анне Е. Санчес.

Послухати «Укрліт» можна безкоштовно в мобільному застосунку MEGOGO в розділі «Аудіо» на смартфонах чи планшетах на базі iOS та Android, а також в автомобілях з аудіосистемами Android Auto та Apple CarPlay.

Поділитися цією статтею