У школах планують ввести курси з тактичної медицини та підготовки. Зокрема, їх зможуть викладати ветерани війни та бійці ТРО.

Про це Сергій Бабак, голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, розповів у нещодавньому інтерв’ю.

Над нововведенням наразі працює Інститут модернізації змісту освіти. Предмети планують викладати не лише в старшій школі: також розглядають варіанти ввести їх у програму 8–9-х класів.

«Крім того, зауважу, що і для хлопців, і для дівчат усе це потрібно однаково. Тією чи іншою мірою може відрізнятися програма, але, по суті, вона має бути однаковою, тому що і хлопці мають розбиратися в медицині, і дівчата повинні мати навички поводження зі зброєю», — коментує Сергій Бабак.

Також він не виключає створення в школах нової посади, пов’язаної з безпекою.

«Була максимально робоча ідея — додати в школи штатну одиницю офіцера з безпеки, який буде співробітником МВС, для того, щоб стежити за безпекою в самій школі на рівні з відеоспостереженням, тривожними кнопками. Його завдання — не так прямо втручатися в усі конфлікти, як передавати за потреби інформацію в органи внутрішніх справ для швидкого реагування», — заявив голова комітету.

Також Сергій Бабак вніс ясність з приводу встановлення у школах безпекових рамок. На сьогодні про це не йдеться, оскільки це фінансово затратно і не вирішить жодних проблем.

Поділитися цією статтею