Національний мультипредметний тест майбутні вступники попередньо складатимуть у липні. Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак у коментарі «УП. Життя».

«Попередньо, мультипредметний тест буде здаватися у липні. Точні дати зараз назвати складно, тому що є технічні нюанси», — наголосив Бабак.

Демонстраційний варіант мультипредметного тесту має з’явитися у червні. Про це повідомляв міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час пресконференції 1 квітня.

Також голова профільного комітету парламенту запевнив, що тестування відтерміновувати не будуть, якщо ситуація на фронті не погіршиться.

«Ми виходимо з ситуації, яку маємо в Україні сьогодні. У той момент, коли приймали рішення про спрощений варіант ЗНО, ситуація була ще гірша, ніж зараз. Принаймні, в Києві.

Я розумію, що в інших містах по-різному. Також ми розуміємо, що наприклад в Маріуполі спокійніше не стало», — розповів Сергій Бабак.

Голова комітету ВР додав, що національний мультидисциплінарний тест — наразі чи не єдиний формат, у якому реалізація спрощеного ЗНО є можливою по всій Україні (за винятком тимчасово окупованих територій).

«Наголошую: ми не відміняємо ЗНО, а спрощуємо його. Я розумію, що це не «панацея» для всієї країни, але ми робимо по максимуму для того, щоб зробити вступну кампанію прозорою, чесною і для всіх однаковою», — додав Сергій Бабак.

Поділитися цією статтею