В Україні навчальний рік розпочнеться 1 вересня у звичайному режимі. Про це на брифінгу розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ.

«Ми підготовлені до 1 вересня, і сьогодні, коли країна перебуває на зеленому рівні епідемічної небезпеки, ми розпочинаємо звичайний навчальний рік, коли діти підуть до школи… Якщо підуть ускладнення епідситуації, якщо буде зростання кількості випадків [захворювання на COVID-19] і за адаптивним карантином країна перейде на жовтий, помаранчевий або червоний рівень епідемічної небезпеки, будуть працювати тільки ті школи в цей період, у яких понад 80 % педагогів вакциновано проти COVID-19», — сказав Ляшко.

За його словами, сьогодні в країні велика кількість таких шкіл. Як приклад міністр навів Житомир, де в усіх школах вакциновано понад 80 % педагогів. Але ситуація не скрізь однакова по країні.

Глава МОЗ зазначив, що наразі немає чіткої динаміки, яка би свідчила, що штам «Дельта» більше вражає дітей.

«Ми будемо дозволяти освітній процес і якщо буде 80 % вчителів вакциновано. Далі будемо дивитися на динаміку. Також ми сьогодні не говоримо про вакцинацію підлітків від 12 до 18 років, хоча в інструкції виробників вакцини вже дозволяють їм робити щеплення. Над цим ми ще працюємо», — зазначив міністр.

Поділитися цією статтею