Новопечерська школа стала першою в Україні, яка отримала ліцензію на викладання українсько-манітобської програми. Міжнародний диплом іноземні виші визнаватимуть без додаткових підтверджень.

Учні 8-11-х класів, які успішно завершать повну програму, отримають як український атестат про середню освіту, так і канадський — Manitoba High School Diploma. Такий самий диплом, який отримують випускники старших шкіл провінції Манітоби в Канаді.

Такі інтегровані програми Департамент освіти Манітоби (прим. у кожній канадській провінції діє окремий департамент та окремі освітні програми) впроваджує у всьому світі спільно з локальними міністерствами освіти саме для учнів старшої школи. Сформована культурна та національна ідентичність дитини в цьому віці достатньо стійка для того, щоб почати засвоювати зміст канадського середовища, не втрачаючи рідного.

Ірена Корбабіч-Путко, директорка школи

«Від року заснування ми працюємо над створенням програми, яка б інтегрувала дітей до загальносвітової освітньої системи та підготувала до того, щоб бути громадянами світу — людьми з глобальним мисленням. Для цього важливо отримати освіту, що відповідає світовим стандартам, але при цьому зберегти ідентичність, не забувати про своє українське серце».

З дозволу Департаменту освіти Манітоби пілотний клас Blended Program) стартував у Новопечерській школі у вересні 2018 року. У травні 2019 року чотирирічний процес надання ліцензії завершили. Відповідність стандартів контролюватиме комісія Манітоби, що відвідуватиме школу двічі на рік.

Роберт Бенд, керівник Blended Program у Новопечерській школі

«Програма допомагає учням підготуватися до вступу до університету й фокусується на двох аспектах. Перший — це академічна підготовка, а другий — відповідальність, необхідна для навчання в університеті. Ми допомагаємо учням навчитися керувати власною мотивацією, оскільки коли вони підуть до університету далеко від дому, там не буде ні мами, ні тата, ніхто не перевірятиме їхнє домашнє завдання, йдуть вони на вечірку чи на навчання. Вони мають робити це самостійно, і це найскладніше. Багато учнів не можуть впоратись із навчанням вже на першому курсі: не тому, що вони нерозумні, а тому, що не можуть дати ради своїй свободі».

Програма розрахована на 4 роки, включає обов’язкові предмети української та манітобської програм, а також базові предмети, необхідні для вступу до закладів вищої освіти. Кредити (оцінки) диплома Manitoba High School Diploma зараховуються іноземними закладами вищої освіти без додаткових підтверджень.

Новопечерська школа пропонує обидва компоненти програми (український та манітобський) для своїх учнів 8-11-х класів, а також окремо манітобський компонент для учнів інших шкіл, які навчаються на екстернатурі.

Манітобська програма включає такі предмети, як англійська для академічного використання, кар’єрний розвиток, історія та географія Канади тощо.

Зоя Литвин, голова ГС «Освіторія», засновниця Новопечерської школи

«Я дуже пишаюся, що Новопечерська — перша і поки що єдина школа, яка не є міжнародною, навчає за українською програмою, але має можливість надавати і канадський (манітобський) диплом. Ми наважились на це, оскільки для нас дуже важливо, щоб наші діти могли отримати сучасні знання, були гарними спеціалістами та прекрасними людьми, щоб вони могли реалізувати себе завдяки інструментам і навичкам, які ми закладаємо в них у школі.

Але ми помітили, що велика кількість українських студентів обирає освіту за кордоном через вищу якість, а іноді й доступність, особливо в деяких сферах, таких як управлінська освіта, медицина або наука. Проте вступ до закордонного закладу вищої освіти не такий легкий, і ми б хотіли полегшити життя нашим студентам, щоб вони одразу мали диплом, який котирується в усіх престижних закладах. Канадський диплом ідеально підходить для цього. Таким чином, наші учні можуть стати прекрасними спеціалістами, повертатися назад із сучаснішими знаннями та підходами й розвивати українську економіку».

Ліцензування стало можливим завдяки співпраці Новопечерської школи, Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти Манітоби.

Деталі — на сайті Новопечерської школи.

Поділитися цією статтею