У серії відео «Історії не з підручників» громадський активіст та телеведучий Олександр Педан показує школу як місце, де формуються цінності українців.

Серед героїв та героїнь – вчитель із ТіkТоk Антон Атаманчук з Києва, директор-новатор Олег Слушний з Вінниці, Юлія Баланюк, яка в блекаут проводила уроки на вулиці під супермаркетом, 8-класники з Бучі Андрій Яцура та Богдан Макаренко, які створили проєкт утилізації будівельного сміття в рідному місті, педагоги, діти та батьки зі школи № 3 в Чернігові, у якій навіть під час облоги не переривався навчальний процес.

«Один зі складників розвитку освіти – системне і цілісне продовження реформи «Нова українська школа», яка допоможе виховувати відповідальних громадян. Проєкт «Історії не з підручників» покликаний показати важливість НУШ і тих змін, які несе ця реформа», – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

«Кожна історія, а їх 9, – це приклади незламності. 11-річний Тимур з Херсонщини зараз із мамою живе в прихистку в Львові. Закінчив 4-й клас онлайн, шукаючи в окупованому місті інтернет, щоб підключатися до уроків саме в українській школі. Ілля з Харкова та Дмитро з Херсона з вересня навчаються у Вінниці, де прихистили їхні родини. Хлопці заводять нових друзів, відновлюють тренування з футболу та заняття бальними танцями. Артем Захаров – вчитель із Маріуполя. Школу, в якій працював, російські війська розбомбили вщент. Та бажання навчати відібрати не вдалося. Сьогодні Артем викладає математику в школі № 252 у Києві», – поділився деталями Олександр Педан.

«Історії не з підручників» демонструють, що Нова українська школа – це простір, де попри всі виклики сьогодення зростають винахідники, новатори, свідомі громадяни, майбутні професіонали та вільні особистості. Ключовими цінностями тут є повага, довіра, безпека, гідність, любов до своєї країни.

Проєкт про цінності освіти «Історії не з підручників» виходитиме з 30 березня щочетверга о 16:00 на YouTube-каналі «Педан Може». Прем’єрний випуск про вчителя початкових класів із TikTok Антона Атаманчука вже можна переглянути у мережі.

Серія «Історії не з підручників» була створена за підтримки фінського проєкту «Навчаємось Разом», що впроваджується компанією FCG International, фінансується ЄС та Міністерством закордонних справ Фінляндії. Зміст серії є виключно відповідальністю громадської організації UMind і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу, Міністерства закордонних справ Фінляндії або проєкту «Навчаємось Разом».

Поділитися цією статтею