Міністерство освіти і науки має напрацювання щодо трансформації зовнішнього незалежного оцінювання стосовно вступу до вишів контрактників і тих, хто вже працює. Про це в інтерв’ю Страна.ua сказав міністр освіти Сергій Шкарлет.

Зовнішнє незалежне оцінювання залишиться обов’язковим для випускників шкіл, однак Міносвіти працює над його формою — її планують змінити. Абітурієнти, які вступають до вишів, уже маючи трудовий стаж, або які хочуть навчатися за контрактом, зможуть складати тест на здатність до навчання замість класичного ЗНО.

«У нас вже є напрацювання по трансформації ЗНО. Його, звичайно ж, потрібно залишити, але в специфічній формі. Наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання — як варіант для людей, у яких вже є страховий стаж. Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть складати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання», — сказав міністр.

Люди, які мають страховий стаж, — це ті, хто закінчив школу, пропрацював кілька років і хоче знову піти навчатися.

«ЗНО в Україні запроваджено з 2007 року. А якщо людина закінчила школу в 2005–2006 році і не складала ЗНО, але хоче піти навчатися? У нас же в Конституції написано, що всі люди в країні мають рівні можливості. Як бути тоді з цими людьми? В цьому є несправедливість», — сказав Шкарлет.

Міністр послався на закордонний досвід у проведенні таких тестів. За його словами, він може мати вигляд тесту на IQ. У багатьох країнах — наприклад, у США, Ізраїлі, Японії, — це вже практикується.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею