Надати можливість проходити додаткові тести за власний кошт та переглянути порядок визначення результатів ЗНО для випускників, які не потребують рейтингового результату, пропонують у 2021 році, повідомляє сайт МОН.

Міністерство освіти і науки виклало для громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Змін до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти».

Документ пропонує уточнити категорії учасників ЗНО, а також упровадити норми щодо особливостей підготовки, проведення та визначення результатів ЗНО для випускників, які не потребують рейтингового результату.

Крім того, охочі складати додаткові тести зможуть це зробити за власний кошт.

Вони зможуть пройти «з установленої Міністерством освіти і науки України кількості навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету; понад встановлену Міністерством освіти і науки України кількість навчальних предметів за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України», — ідеться в проєкті.

Повністю ознайомитись із проєктом можна за посиланням. Пропозиції та зауваження до проєкту пропонують надсилати на мейл b_kudrenko@mon.gov.ua до 21 грудня 2020 року з темою повідомлення «Громадське обговорення».

Ще одна пропозиція щодо ЗНО 2021 — звільнити частину випускників від обов’язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Про це повідомив в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, підбиваючи підсумки обговорення форматів проведення ЗНО 2021 на засіданні парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій, що відбулося 2 грудня.

За його словами, зважаючи на епідемічну ситуацію, в УЦОЯО було розроблено кілька моделей проведення ЗНО у 2021 році.

Наразі в Центрі визначили пріоритетною модель, за якої державна підсумкова атестація для учнів, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, відбуватиметься за вибором випускника — або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО.

Водночас для тих, хто планує вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

У разі ухвалення зазначеної моделі випускники, які виявлять бажання скласти ДПА в закладі освіти, мають подати відповідну заяву до свого закладу.

При цьому результати ДПА будуть встановлені всім випускникам, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти.

«У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА», — зазначив Валерій Бойко.

Відповідно до чинного законодавства проходження ДПА за рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики та інших предметів має обов’язково здійснюватися у формі ЗНО, окрім випадків, визначених законодавством.

«У зв’язку з цим, у разі обрання такої моделі проведення ЗНО 2021 Верховна Рада має ухвалити відповідні законодавчі зміни, які унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО», — підкреслив Валерій Бойко.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею