Артур Пройдаков з Києва переміг у національній премії Global Teacher Prize Ukraine, що відома як «Нобелівка для вчителів». Також було нагороджено вчителів у дев’яти різних номінаціях. Ювілейна п’ята церемонія нагородження з червоною доріжкою та святковим концертом відбулася 2 жовтня на Софійській площі у Києві за підтримки Українського культурного фонду.
Переможець отримав 300 000 гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації освітніх проєктів від організатора премії — «Освіторії».
Для педагогів Донецької та Луганської областей цього року впровадили особливу номінацію — «Прифронтовий вчитель». Тамара Уманська з міста Кремінна Луганської області отримала спеціальний приз від куратора номінації, письменника Сергія Жадана — освітню подорож, а школам 10 педагогів-фіналістів зі східних областей компанія Deltahost зробить технологічні подарунки.
Переможцем за результатами голосування українців став Павло Віктор. Він викладає фізику в одеському ліцеї і став відомим після того, як записав та виклав на YouTube повний курс фізики з 7-го по 11-й клас. За нього проголосували понад 232 тисячі українців.
Грошову винагороду — спеціальний приз від кураторки премії «Вибір серцем», телеведучої «1+1» Наталії Мосейчук отримали Уляна Буцяк і Тетяна Вакулюк.
У спеціальній номінації «Здійснення мрії» від агрохолдингу МХП нагороджено вчительку Тетяну Мендусь з Вінницької області: тепер в її рідній школі встановлять новітню STEM-лабораторію.
Лідер ГО JuniorZ, український телеведучий Олександр Педан нагородив Оксану Юрків, вчительку фізичної культури з Тернопільської області, освітньою подорожжю до Німеччини та грошовим призом.
Найкращий вчитель хімії кременчужець Сергій Джавахішвілі отримав 200 тисяч гривень від Zagoriy Foundation.
«Майкрософт Україна» та Lenovo Україна нагородили вчителя-новатора: переможницею в цій номінації стала Наталія Власова з Дніпра.
Відвідає Всесвітній економічний форум у Давосі у 2022 році або вирушить в іншу освітню подорож переможниця в номінації «Найкращий вчитель громадянської освіти» Ганна Бут з Мелітополя Запорізької області. Партнером номінації виступає програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та здійснюється Pact Ukraine.
Ще одна новостворена відзнака для молодих педагогів — «Вчитель — ровесник Незалежності» дісталася Катерині Бігар із Закарпаття. Міжнародна молодіжна організація AIESEC нагородила пані Катерину професійним стажуванням за кордоном.
Цього року до журі премії увійшли голова ГС «Освіторія» та засновниця премії Зоя Литвин, телеведуча «1+1» і кураторка премії Наталія Мосейчук, пані ексміністр освіти і науки України Лілія Гриневич, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2020 Василь Дяків, засновник платформи EdEra Ілля Філіпов, юний винахідник та стартапер Михайло Чумаченко, психолог Світлана Ройз та фіналіст світової премії Карло Маццоне.
Премію підтримують Український культурний фонд, Zagoriy Foundation, агроіндустріальний холдинг «МХП», компанії Microsoft, Lenovo та Deltahost, EdCamp Ukraine та AIESEC в Україні, ГО «Рух Олександра Педана JuniorZ», БФ «Міжнародна організація соціальної справeдливості», Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Інформаційну підтримку здійснюють телеканали «1+1» та «Суспільне:UA». Компанія Deloitte в Україні виступає партнером премії та забезпечує прозорість відбору переможців.