Світлана Ройз спільно з ГО «Смарт освіта» запустила інтерактивну гру для дітей та батьків «Обійманці». Творці гри запевняють, що «Обійманці» не лише допомагають впоратися зі страхом і тривогою, а й поглиблюють зв’язок між батьками та дітьми.

В основі гри — практика тактильної близькості між батьками та їхніми дітьми. У грі зібрано понад 10 карток з ілюстраціями та різними видами обіймів, які відрізняються за інтенсивністю та навіть відстанню. Наприклад, картка «обійми птахів» вказує на те, що потрібно обійняти дитину, ніби взявши її під крило, а «обійми кошеняти» передбачають ніжні дотики щічками та носиками. Обирати картку учасники можуть як свідомо, так і випадково. Також в «Обійманцях» зібрані ідеї поробок, які дитина може створювати самостійно або разом з батьками.

Така тактильність присутня у грі не випадково. Як пояснюють психологи, відчуття близькості й тілесності допомагає подолати психологічний дискомфорт, почати процес відновлення після стресу чи травм, відчути опору, тепло, захист та зв’язок із дорослими. Тому «Обійманці» — не просто дитяча гра, а й своєрідний терапевтичний засіб для дітей різного віку.

Ідея створення гри «Обійманці» належить відомій українській дитячій психологині Світлані Ройз. Вона розповідає: «Діти, які пережили травматичний досвід, можуть бути чутливими до фізичного контакту та не давати до себе доторкатися. Найбезпечніший спосіб трансформації для дітей — це гра. А гра в обійми «Обійманці» — це не тільки про тілесність, це і про повернення відчуття близькості, безпеки, радості».

Ознайомитися з грою та пообійматися можна за цим посиланням. Тут також лежать картки для обіймів та поробок. Творці гри створили тематичні стікерпаки для месенжерів Viber і Телеграм, тож «Обійманцями» можна ще й цікаво спілкуватися.

Поділитися цією статтею