Аби розповісти про українських освітян усьому світу, «Освіторія» виклала документальний фільм «Вчителі України» у вільний доступ з англійськими субтитрами.

Переглянути фільм можна на YouTube.

Нагадуємо, що упродовж 40 хвилин ви побачите дев’ять історій педагогів із усієї України — від Закарпаття до Донбасу. Різних, але однаково важливих.

«Українські вчителі неймовірно різні. Утім, є одна річ, яка їх об’єднує. Усі вони виховують нове покоління українців і українок — незалежних і свідомих. Улітку ми здійснили тур Україною, щоб зафільмувати їхні історії. 4500 кілометрів у дорозі, дев’ять педагогічних історій і більше десяти відвіданих міст і сіл. Усе, щоб ще раз довести — вчителі важливі», — розповіли творці кінострічки.

Прем’єра фільму «Вчителі України» відбулася 26 листопада 2021 року. Також фільм транслювало Суспільне на всіх регіональних телеканалах України.

Англійська версія стрічки допоможе розповісти про українських освітян усьому світу. А також нагадуємо, що «Освіторія» виступила з ініціативою проводити для іноземців урок про війну в Україні.

У фільмі знімались:

Павло Віктор — фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2021 і автор YouTube-каналу із 872 тисячами підписників.

Христина Ярема — учасниця Всеукраїнської школи онлайн із Ужгорода.

Ольга Петренко — популяризаторка української мови через гуртки ораторського мистецтва у Чернігові.

Анжеліка Улиганець — співзасновниця молодіжного хабу «Здибанка» у селі Батьово, де школярі займаються екоактивізмом і громадянською освітою.

Іванна Хіміч — вчителька початкових класів у Яношівській школі на Закарпатті, де більшість учнів і учениць — угорськомовні.

Микола Гузик — творець комбінованої педагогічної системи з Южного, що на Одещині.

Геннадій Іванченко — очільник осередку Пласту у Маріуполі.

Дар’я Воробйова — вчителька української мови з прифронтової Констянтинівки.

Юлія Красік — вчителька історії у прифронтовій Авдіївці.

Поділитися цією статтею