Що зміниться у 2021 році у правилах проведення ДПА з іноземних мов, розповіли на сайті МОН.

У Міністерстві освіти і науки розробили рекомендації щодо особливостей проведення ДПА з іноземних мов у школах у 2020/2021 навчальному році.

Цього року випускники, які для проходження атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим предметом для ДПА іноземну мову і навпаки.

Окрім того, учні, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати іншу іноземну мову як четвертий навчальний предмет.

Для проведення ДПА учнів 11-х класів з іноземної мови у формі ЗНО у предметному тексті будуть використовуватися завдання двох рівнів складності: стандарту та профільного.

  • Учні, які бажають проходити атестацію з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю мову на рівні стандарту, під час реєстрації для участі в тестуванні повинні зазначити рівень складності завдань «стандарт».
  • Учні, які бажають проходити атестацію з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали цю мову на профільному рівні, повинні зазначати рівень складності завдань «профільний».

Також випускники можуть отримати результати без складання ДПА з іноземної мови.

Учням, які у 2020 чи 2021 році отримали сертифікат міжнародного мовного іспиту з іноземної мови рівня B-1 чи вищого рівня (для класів зі стандартним вивченням мови) або рівня В-2 і вищого рівня (для класів із поглибленим вивченням іноземних мов), результати цих іспитів зараховуються як атестація з іноземної мови.

Учні, які отримали міжнародний сертифікат мовного іспиту вже після реєстрації для проходження ДПА з іноземної мови у формі ЗНО і до 5 березня 2021 року не перереєструвалися, отримають оцінку за ДПА з іноземної мови за результатами ЗНО. Водночас учням, які отримають міжнародний сертифікат мовного іспиту рівня В-1, В-2 (і вище) у період з 5 березня до 25 травня і які проходитимуть ДПА з іноземної мови у формі ЗНО, у додаток можуть виставити оцінку за ДПА — 12 балів.

Також деякі учні можуть пройти ДПА в закладі освіти (за умови, що вони не реєструвалися для участі в ЗНО). Для них атестація з іноземних мов проводиться в письмовій формі за трьома складовими частинами (аудіювання, читання та використання мови) за матеріалами, підготовленими вчителем.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею