Швидкочитання може здатися надлюдським вмінням, але дослідники запевняють, що навчитися його може кожен. Вони виявили, які методи є більш ефективними і головне — як вони впливають на якість сприймання.
Деякі методики, яким вже не одне десятиліття, обіцяють навчити ковтати книжки менш ніж за годину.
Найбільш очевидний спосіб — це швидко переглянути текст у пошуках інформації, яка нас цікавить.
Ще один метод — тримаючи палець на певному слові, допомагати очам концентруватися на рядку. Або технологія читання кількох слів чи навіть рядків одночасно, коли ми дивимося не на одне слово, а одразу на два чи три, одразу їх сприймаючи.
Сучасні цифрові технології також пропонують низку способів, наприклад, програма, в якій кожне слово тексту спалахує на екрані з блискавичною швидкістю.
Ці методи, безперечно, дозволять вам читати швидше, але чи позначиться це на якості сприйняття інформації?
Психологи неодноразово намагалися це перевірити.
А думку вчених, за високої швидкості мозок не встигає обробити інформацію. В результаті очі слово передали, а мозок не встиг його зрозуміти.
То чи існує спосіб пришвидшити й сприйняття слова? Коли ми читаємо, ми часто підсвідомо проговорюємо слова подумки. Це також уповільнює процес. Чи можна покращити швидкість, змусивши цей внутрішній голос замовчати? Не обов’язково, вважають дослідники.
Озвучення тексту подумки допомагає нам краще зрозуміти його. Радять, для того, щоб читати швидше — читати більше. Саме практика допоможе мозку якісніше та швидше сприймати текст! Деталі у публікації BBC.Україна.