Найперше, що мають дати дитсадки — навчити дітей комунікувати між собою. Про майбутні зміни розповіли у новій команді Міністерства освіти.
Навчання у дитсадках планують оновити, щоб діти були готовими до Нової української школи. Нове дошкілля має виховувати дітей-інноваторів, які передусім мають вміти спілкуватися та співпрацювати між собою.
Змінами у дитсадках та реформою Нової української школи займатиметься заступниця міністра Любомира Мандзій:
«Ми маємо випадки, коли батьки сидять з дітьми в першому класі, бо дитина не може відпустити маму від себе. Тому це перше, що ми маємо дати в дошкіллі — навчити дітей комунікувати між собою… Батьки — учасники освітнього процесу, але дитина не повинна боятись йти до школи. Розкривати дитину ми можемо починати з дошкілля».
Для оновлення планують підвищити кваліфікацію вихователів та навчити їх нових методик.
«Не тільки щоб діти просто бавилися в залі іграшкою, а вийти на природу: досліджувати того самого метелика, жука. Навички інноватора, які ми закладаємо для НУШ — ми маємо це запропонувати діткам!» — розповіла Любомира Мандзій.
Пані міністр освіти і науки Ганна Новосад також називає реформування дошкільної освіти одним із основних завдань команди:
«Ми хочемо, щоб дитина, яка піде в перший клас НУШ, мала достатньо розвинутий емоційний інтелект, відповідно до свого віку, який допоможе їй далі продовжити навчання. Яка може працювати в групі, комунікувати зі своїми однолітками, яка була б відкрита до світу і мала б вже бажання його досліджувати.
Якщо цього не буде, ми не зможемо побудувати тієї Нової української школи, до якої ми прагнемо. З першого класу це буде складно розпочати, тому що мозок дитини формується трошки раніше».
Питаннями НУШ займатиметься також Оксана Макаренко, яка впроваджуватиме інноваційні методики, наукою — Юрій Полюхович, вищою освітою — Єгор Стадний, профосвітою — Петро Коржевський, антикорупцією — Максим Ярмистий.