Громадська спілка «Освіторія» за підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) і МОН та фінансування Глобального партнерства заради освіти (GPE) запустила безплатні онлайн-курси з подолання освітніх втрат для вчителів та освітніх управлінців.

Серія із чотирьох онлайн-курсів надасть вчителям необхідні знання та практичні інструменти для надолуження знань як з конкретних предметів, так і на рівні навчальних закладів. Онлайн-курси вже доступні 24/7 на онлайн-платформі «О.Університет».

«Освіту не можна відкласти на потім! Долати освітні втрати, заподіяні війною, потрібно вже зараз. Саме тому ми й створили цей курс: це максимально практичний контент, який дозволить вчителю вже завтра використати здобуті знання у класі. Розробляючи цей курс, ми приділили велику увагу також психоемоційній підтримці учнів і вчителів, адже швидко і якісно надолужити знання можна лише в позитивній атмосфері та комфорті», розповіла Зоя Литвин, голова громадської спілки «Освіторія».

Кожен із чотирьох онлайн-курсів містить загальний блок — про вимірювання і подолання освітніх втрат та спеціальний — відповідно до предмета вчителя або ж для управлінця навчальним закладом. Курси розроблені спеціально для вчителів початкової школи, математики (5-11-х класів), української мови та літератури (5–11-х класів), містять практичні інструменти, які вчителі зможуть одразу використати на своїх уроках. А спеціальний курс для освітніх управлінців допоможе створити комплексну програму подолання освітніх втрат на рівні навчальних закладів.

«Подолання освітніх втрат і освітніх розривів потребує цілеспрямованої політики держави. Утім кожний і кожна з нас може зробити певні кроки для того, щоб забезпечити надолуження учнями й ученицями недоотриманих компетентностей. Саме завдяки цьому ми можемо стабілізувати ситуацію і так закласти фундамент для якнайшвидшої відбудови освіти в Україні», — переконана Тетяна Вакуленко, директорка Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) і спікерка курсу.

Серед експертів онлайн-курсів: Руслан Шаламов, заслужений учитель України; Ірина Губеладзе, докторка психологічних наук і експертка із психології мас; Наталя Байтемірова, методистка онлайн-курсу для освітніх управлінців, експертка команди підтримки реформи МОН України.

Після проходження будь-якого курсу із серії учасники(-ці) отримають сертифікат про підвищення кваліфікації на 15 годин.

Громадська спілка «Освіторія» створила серію онлайн-курсів у межах спільного проєкту «Наздоженемо: курс про подолання освітніх втрат» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міністерством освіти і науки України (МОН) за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE) та Уряду Японії.

Зареєструватися
Поділитися цією статтею