МБО «Служба порятунку дітей» створила матеріали про правила онлайн-поведінки для дітей. 

За даними дослідження, проведеного МБО «Служба порятунку дітей» в Україні у 2020 році, 90% дітей користуються інтернетом майже щодня, 86% мають власний телефон із виходом в інтернет, а майже 34% щоденно проводять онлайн 3-5 годин. YouTube – найпоширеніший додаток серед дітей (91% користуються ним). До того ж за даними дослідження 83% вперше побачили сексуальний контент у віці 7-13 років, а 72,3% побачили сексуальний матеріал в інтернеті вперше неочікувано для себе.

Саме тому у Службі надали рекомендації батькам про те, як обговорити це з дитиною.

  • Там радять поговорити з дитиною, що в інтернеті вона може побачити те, що може її засмутити чи налякати. Домовитися: якщо дитина побачила неприємний контент, вона має закрити всі вкладки на комп’ютері і розказати батькам.
  • Пояснити, що не всі «онлайн-знайомі» є хорошими. Той, хто по ту сторону екрана, може намагатися використати дитину, вимагати в неї гроші, просити сказати свою адресу чи надіслати фото. Наголосити, що ніхто не має права примушувати її надсилати щось.
  • Зауважити, що дитина завжди може звернутися до вас з будь-якою проблемою.

Якщо батькам складно почати розмову з дитиною на цю тему, вони можуть скористатися матеріалами МБО «Служба порятунку дітей».

  • Розмальовка для дітей «Знайомство зі смартфоном. Для дітей 6-10 років» за посиланням.
  • Тест на правила користування телефоном з героєм-їжачком, який точно сподобається дитині, за посиланням.
Поділитися цією статтею