Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому проєкт закону щодо захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають інвалідність.

Закон передбачає, що особи з-поміж дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, за їхнім вибором можуть продовжити проживати та виховуватися в дитячому будинку сімейного типу або в прийомній сім’ї до досягнення ними 23-річного віку незалежно від того, чи навчаються вони в закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

Прийомні діти, яким не встановлена інвалідність, проживають і виховуються у прийомній сім’ї або в дитячому будинку сімейного типу до досягнення 18-річного віку. При цьому після досягнення 18-річного віку в разі продовження навчання в закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти вони можуть, за їхнім вибором, продовжити проживати і виховуватись у цій прийомній сім’ї або дитячому будинку сімейного типу до закінчення такого закладу.

Фото depositphotos.

Поділитися цією статтею