У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, яким пропонується надати учням, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, право вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання.

У законопроєкті запропоновано три варіанти вибору оцінювання досягнень учнів:

  • за допомогою річного оцінювання;
  • через державну підсумкову атестацію;
  • через ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Автори законопроєкту вважають, що його ухвалення сприятиме мінімізації ризиків захворювання серед учнів під час проведення ЗНО.

Окрім того, за словами депутатів, реалізація цього законопроєкту не потребуватиме додаткових витрат із Держбюджету України. Ініціаторами законопроєкту стали Лариса Білозір, Геннадій Вацак, Марина Нікітіна, Юлія Яцик та інші.

Зараз Міністерством освіти та Українським центром оцінювання якості освіти розроблено кілька варіантів проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році. Формат проведення ЗНО буде залежати від епідемічної ситуації в Україні.

Розгляд цього питання запланований парламентським Комітетом з питань освіти, науки та інновацій на першу половину березня.

Минулого навчального року учні, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти, рішенням парламенту були звільнені від державної підсумкової атестації через епідемічну ситуацію в країні. Участь у ЗНО брали випускники, які вступали до закладів вищої освіти.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Безкоштовно підготуватися до ЗНО можна на платформі ILearn.

Поділитися цією статтею