У 2024 році випускники складатимуть математику, українську мову та історію України. А також один предмет на вибір.

Про це повідомив Михайло Винницький, заступник міністра освіти і науки України, на пресбрифінгу «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати».

Важливо зазначити, що закон наразі лише вносять на голосування — голосувати за нього мають у ВР зовсім скоро.

Тетяна Вакуленко, директорка Українського центру оцінювання якості освіти, додала, що тестувати будуть історичний період від 16-го століття і дотепер, аби учасники розбиралися в передумовах великої війни. Також вона анонсувала розширення предметів на вибір: тепер це іноземна мова, українська література, фізика, хімія, біологія, географія. Завдання НМТ відповідатимуть програмам ЗНО. Тестування почнуться в травні і триватимуть в одну зміну. А також наступного року планують використовувати металодетектори і посилити заходи безпеки в тимчасових екзаменаційних центрах. Загалом тест триватиме 4 години з перервами в один день.

Михайло Винницький зауважив, що багато інших країн складають п’ять і більше обов’язкових предметів в один день. 

Стосовно ЗНО — його повертати не планують з міркувань безпеки. Для цього будуть вносити спеціальний закон, який регулюватиме проведення національного мультипредметного тесту у 2024 році. Про це заявив Сергій Бабак, голова Комітету освіти, науки та інновацій Верховної Ради України.


Поділитися цією статтею