У Національній службі здоров’я України розповіли, яку медичну довідку слід подавати під час вступу до вищих навчальних закладів і як її отримати.

Для вступу у вищий навчальний заклад абітурієнтам потрібна довідка № 086/о. Це — єдиний медичний документ для подання до приймальних комісій навчальних закладів всіх рівнів акредитації. Таку довідку видає лікар первинної ланки, з яким у дитини укладена декларація.

Педіатр обслуговує лише дітей до 18 років, сімейний лікар — дітей і дорослих, терапевт — лише дорослих.

Спочатку необхідно записатись на прийом до свого лікаря. Сімейний лікар призначає необхідні обстеження, аналізи та консультації у вузьких спеціалістів та видає електронні направлення на їх проходження.

Перед вступом у вищий навчальний заклад абітурієнтам потрібно пройти огляд у:

  • хірурга;
  • невропатолога;
  • окуліста;
  • отоларинголога;
  • зробити флюорографію.

Також залежно від профілю та вимог навчального закладу, до якого надається медична довідка щодо стану здоров’я абітурієнта, можуть бути потрібні консультативні висновки інших спеціалістів, визначених сімейним лікарем.

Зауважимо, що раніше МОН надавало роз’яснення, що в Умовах прийому 2021 року не передбачено подання для вступу на базі повної загальної середньої освіти медичної довідки. Однак ЗВО у своїх Правилах прийому встановлюють перелік документів (зокрема додаткових), необхідних для вступу, якщо це викликано особливостями вступу на певну спеціальність або конкурсну пропозицію.

Тож щодо необхідності подання довідки й особливих умов варто уточнити у приймальній комісії обраного вишу.

Вузькі спеціалісти вносять у медичну картку або довідку висновки про стан здоров’я абітурієнта власноручно та завіряють записи особистими печатками, штампами-кліше і підписом.

З результатами оглядів вузьких спеціалістів та обстежень потрібно знову повернутись до лікаря, з яким укладено декларацію. Сімейний лікар заповнить довідку на підставі записів у медичній карті, зроблених щеплень, а також результатів всіх обстежень, потрібних для оцінки стану здоров’я абітурієнта.

Важливо: лабораторні дослідження повинні бути проведені не раніше, ніж за місяць до дати видачі довідки. А флюорографія — не раніше, ніж за рік. Інакше результати будуть недійсними для внесення в довідку.

Поділитися цією статтею