У волонтерському русі “Адвокати ЗСУ розповіли, чи можуть до лав армії призвати студентів, викладачів та аспірантів, які навчаються в українських вишах.

Мобілізації не підлягають

  • Науково-педагогічні працівники університетів та закладів та фахової передвищої освіти, наукових установ, які мають вчене звання або ступінь за умови, якщо вони працюють на відповідних посадах в закладах освіти не менш як на 0,75 ставки.
  • Студенти, професійно-технічної, фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти.

При цьому студенти, які закінчили бакалаврат перед вступом до магістратури вже не є студентами, та, відповідно, не можуть претендувати на відстрочку від мобілізації.

Також відстрочку мають і ті, хто здобуває другу вищу освіту, але це стосується лише тих, хто навчається на денній чи дуальній формі.

  • Важливо! Адвокати радять заздалегідь мати документи із закладу освіти у випадку, якщо несподівано прийде повістка.

В умовах воєнного стану освітяни та студенти можуть перетинати кордон, але з певними особливостями.

  • Студенти для підтвердження свого статусу повинні надати студентський квиток або студентську візу для здобуття освіти за кордоном.
  • Потрібно надати документи про навчання у закордонному університеті, які мають бути перекладені та завірені нотаріально.
  • Мати військово-облікові документи з записом про надання відстрочки від призову за мобілізацією та довідку, видану центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для студентів.

Для отримання такої довідки до центру комплектування необхідно подати документи, що підтверджують факт вступу та необхідність виїзду на навчання.

Поділитися цією статтею