В Україні у разі введення «червоної» зони у школах, де не буде вакциновано 100 % освітян для роботи в очному форматі, можуть змістити канікули. МОН рекомендувало в такій ситуації розглянути графік гнучких канікули, але кінцеве рішення ухвалюють на місцях. Про це заявив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час розмови з представниками ЗМІ 29 вересня, передає ТСН.ua.

«Міністерство освіти рекомендувало листом розглянути гнучкий графік канікул щодо «червоних» зон, де треба 100 % вакцинованих освітян. Якщо не буде цей відсоток, або від 80 до 100 %, засновник може ухвалити рішення гнучкого пересунення канікул», — заявив Шкарлет.

МОН розглядає різні варіанти канікул, аби це було безпечно і діти отримали якісну освіту. Не виключено, зокрема, і навчання влітку.

Як приклад, очільник МОН навів ситуацію в одній з одеських шкіл, де із 60 вчителів лише 12 вакциновані, і ті, хто без щеплення, на знак протесту вийшли перекрити дорогу.

«Їм запропонували, у такому випадку, на період, коли це найбільш сприятливі умови, щоб COVID не розповсюджувався, як це показує влітку, змістити канікули, влітку навчатися, такий варіант теж є», — пояснив Сергій Шкарлет.

Він наголосив, що наразі розглядають різні варіанти того, щоб освітній процес не зупинився і діти не залишилися без якісної освіти.

Поділитися цією статтею