Почесною амбасадоркою восьмого Чілдрен Кінофесту, який цьогоріч відбудеться в гібридному форматі, стала співачка та авторка пісень Христина Соловій.

«Я виросла у містечку, в якому довгий час не було кінотеатру. Мені було 9, коли тато повів мене на фільм «Гладіатор». Не можна описати моє захоплення і вихор емоцій. Думаю, саме тоді я і стала кіноманкою, і вже залишуся нею назавжди. В якийсь період я навіть мріяла пов‘язати своє життя з кінематографом, ледь не вступила на акторський факультет. Сьогодні маю за честь бути амбасадоркою Чілдрен Кінофесту 2021. Думаю, що кіно — це той вид мистецтва, який найніжніше відлунює в юних душах. Не побоюсь сказати, що кіно часто здатне донести дітям важливі істини чи історичні події краще за підручники. Коли ми дивимось і співпереживаємо героям на екрані — це об‘єднує нас в таких почуттях як доброта, справедливість, рівність і милосердя. Кіно допомагає розвивати емоційний інтелект. З трепетом і в очікуванні розділити з вами це свято», — коментує свою участь у фестивалі Христина Соловій.

Христина Соловій народилася в Дрогобичі, з дитинства займалася музикою. У 2013 році взяла участь у телевізійному пісенному конкурсі «Голос країни», в якому дійшла до півфіналу. Завдяки конкурсу Христина Соловій стала першою артисткою, чиїм продюсером став Святослав Вакарчук. У 2015 році вийшов її дебютний кліп на пісню «Тримай», який швидко став одним із найпопулярніших українськомовних музичних відео на YouTube (наразі кількість переглядів — понад 30 млн). Згодом за кліпом послідував її дебютний альбом «Жива вода», а «Любий друг» 2018 став одним з найкращих українських альбомів року. Композиція «Стежечка» з нього стала офіційним саундтреком історичного екшену «Крути 1918».

Щороку фестиваль підтримує Амбасадор, який популяризує ідеї якісного сімейного дозвілля і культурного розвитку дітей та підлітків в Україні. Амбасадорами фестивалю у різні роки були співаки Андрій Хливнюк, Фагот, Джамала, Дмитро Шуров, актор і кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, письменниця Катерина Бабкіна та правозахисниця і письменниця Лариса Денисенко.

Восьмий Чілдрен Кінофест проходитиме з 28 травня до 6 червня 2021 року в гібридному форматі. Покази відбудуться в кінотеатрах понад 20 міст України, а також онлайн — на сайті фестивалю. Програму фестивалю оголосять в кінці квітня 2021 року.

У межах Чілдрен Кінофесту буде показано 20 стрічок-фіналістів П’ятого конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми. Участь у Конкурсі можуть брати діти віком від 7 до 14 років. Дедлайн подання конкурсної роботи — 4 травня 2021 року.

Протягом року в межах проєкту «Кіноклуби» усі охочі можуть отримати стрічки з програми Чілдрен Кінофесту минулих років для безкоштовної демонстрації у школах, бібліотеках та вільних просторах.

Фестиваль дякує за допомогу Goethe-Institut, Посольству Королівства Данія, Данському кіноінституту, Посольству Королівства Норвегія, Посольству Угорщини, Посольству Швеції та Посольству Королівства Нідерланди.

Поділитися цією статтею