За даними Асоціації ІТ Ukraine у 2022 році 54 % старшокласників хотіли працювати в ІТ. А компанія EPAM відзначає, що рівень виконання домашніх завдань на IT-курсах зріс більш ніж удвічі з початку 2022 року. 

В ІТ-компанії EPAM зазначають, що школярі стали більш мотивованими та відповідальніше ставляться до навчання. Саме такі спостереження фіксуються в цьому році серед учасників безплатної освітньої програми Pre-Junior для учнів старших класів.

«Показовим є простий критерій — рівень виконання домашнього завдання, який з початку 2022 року зріс більш ніж удвічі — з 18 до 40%, — каже керівник освітніх програм Денис Гриньов. — До того ж учнів уже не влаштовує тільки оцінка, вони просять розгорнутий зворотний зв’язок з рекомендаціями. Ми бачимо креативний підхід у молоді. У певних завданнях їхні рішення можуть бути вдалішими, ніж у досвідчених програмістів».

Свідомі старшокласники вже в 15–16 років намагаються розвивати знання, що знадобляться в роботі. Так, згідно з опитуванням, проведеним серед учасників освітньої програми, 55 % школярів розуміють, які саме навички будуть необхідні для роботи. Водночас така сама кількість учнів вважає, що шкільних знань не вистачає для обґрунтованого вибору професії.

Викладачі ЕРАМ University зазначають, що частина підлітків перед навчанням шукає додаткові матеріали в інтернеті, але найбільше інформації про індустрію та спеціальності вони дізнаються від знайомих айтівців. 70 % школярів зазначили, що йдуть за порадою до IT-практиків. Такі учні не мають стереотипів про те, що стати фахівцем можна «легко та швидко».

Згідно з опитуванням, викладачі відзначають дві причини, які зараз додатково збільшують привабливість ІТ для школярів:

  • стійкість галузі. Школярі побачили, що попри повномасштабну війну, коли інші галузі постраждали сильніше, більшість айтівців продовжували працювати;
  • прагнення до фінансової самостійності. Тенденція, яка посилилася останніми роками, полягає в тому, що частина молоді бажає почати працювати якомога раніше. В IT реальні знання та практичні навички цінуються більше, ніж наявність документа про освіту. Деякі школярі вже цікавляться можливістю працювати паралельно з навчанням.

Дані зібрані в результаті опитування учасників програми Pre-Junior від ЕРАМ University. В анкетуванні взяли участь 851 особа. Період проведення опитування — із 6 до 23 червня 2023 року.

Поділитися цією статтею