З початку війни на сході Україні понад 750 навчальних закладів з обох сторін лінії конфлікту зруйновані або пошкоджені в ході бойових дій.

Такі дані Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ повідомляє УП Життя.

Із січня до квітня 2019 року спостерігачі зафіксували 12 атак на школи, тоді як за аналогічний період минулого року було лише три таких випадки. Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор наголошує, що після обстрілів у школярів залишаються довгострокові психологічні і фізичні травми.

«Ритм шкільного життя порушують обстріли, що змушують дітей ховатися в підвалах і бомбосховищах. У багатьох випадках діти занадто налякані, щоб вчитися. Зруйновані класи, вікна, закладені мішками з піском, щоб захистити дітей від випадкових куль – не місце для навчання. Всі сторони конфлікту повинні захищати школи і убезпечувати дітей», – пояснює Фор.

Через близькість до військових об’єктів, баз, складів і контрольно-пропускних пунктів школярі опиняються у серйозній небезпеці. Окрім цього, безпеці та психологічному здоров’ю дітей загрожують міни та вибухонебезпечні пережитки війни, що призводять до травм та стресу.

ЮНІСЕФ закликає всі держави, включаючи Україну, прийняти Декларацію про безпеку шкіл – міжурядове політичне зобов’язання про вжиття конкретних заходів для захисту учнів, освітян та навчальних закладів від навмисних і випадкових атак під час збройного конфлікту.

Фото: ЮНІСЕФ

Поділитися цією статтею