Спеціальні курси підготовки до навчання на базі українських вишів для дітей, які мешкають в окупованих регіонах Донецької, Луганської областей або в Криму, стартують вже цього літа. Про це заявив член парламентського освітнього комітету Роман Грищук на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука».

Цей пілотний проєкт покликаний стати одним з інструментів реінтеграції молоді з окупованих територій.

«На курсах діти матимуть змогу підтягнути знання з української мови, історії України для того, щоб з 1 вересня вони могли почуватися сильніше і змогли виходити на навчання разом з усіма», — розповів Грищук.

З 1 червня для участі в проєкті випускники можуть подавати документи до одного з 23 університетів, на базі яких проходитимуть курси. Зарахування триватиме до 20 червня.

На час навчання слухачів курсів забезпечать безкоштовним житлом у гуртожитках та щомісяця платитимуть стипендію 4 590 грн. Уже з 29 червня курси розпочнуть роботу, і абітурієнти, які приїдуть подавати документи до вишів, зможуть поселитись при обраному навчальному закладі. Це не обов’язково має бути той виш, до якого дитина вступатиме для здобуття вищої освіти.

Наприкінці курсів учасники отримають сертифікат, склавши підсумковий іспит.

Також такі курси зі стипендіальним забезпеченням і проживанням допоможуть вирішити проблему «одного виїзду», коли дитині, яка вступила до українського вишу, складно повернутись назад на окуповану територію. Тож час до початку навчального року майбутні студенти зможуть провести при університеті.

Навчальним закладам, які братимуть участь у проєкті, компенсують вартість навчання та проживання в гуртожитках.

Очікується, що у 2021 році такі підготовчі курси проходитимуть від 500 до 750 дітей з окупованих територій.

Фото https://ua.depositphotos.com.

Поділитися цією статтею