Вступники, які планують продовжити навчання, але підлягають призову, можуть отримати відстрочку. Міністерство освіти і науки погодило відповідне рішення з Генеральним штабом ЗСУ.

Для цього МОН звернулося з відповідним листом до приймальних комісій. Міністерство закликало приймальні комісії проводити попередню реєстрацію вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову.

Попередня реєстрація дасть змогу таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри та на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року, запевнили в Міносвіти.

Важливо: йдеться про випускників коледжів та університетів, які бажають продовжити навчання за наступним ступенем освіти. Саме вони можуть на підставі довідки отримати відстрочку від весняного призову до 1 жовтня 2020 року.

Міносвіти надало відповідні роз’яснення приймальним комісіям щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову.

А як щодо випускників шкіл?

У Міносвіти нагадали, що весняний призов, який через пандемію коронавірусу був перенесений на травень-липень, не стосується громадян віком 18–19 років. Адже вони можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою (відповідно до розпорядження уряду №179-р), передає 24 канал.

Поділитися цією статтею