Керівники шкіл мають до 30 квітня цього року поінформувати всіх вчителів-пенсіонерів, що їх переводять на строкові договори. До 1 липня з усіма, хто погодиться, укладуть такі договори спочатку строком на один рік, потім до трьох років.

Ця норма випливає з чинного Закону «Про повну загальну середню освіту», повідомляють у МОН.

Після закінчення однорічного договору наступні договори можуть укладатися з учителями-пенсіонерами на період до трьох років. Кількість таких пролонгацій може бути необмеженою. Рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу ухвалюватиме самостійно.

У разі переведення на строкові договори розмір заробітної плати вчителів-пенсіонерів не може бути змінено. Зберігаються також щорічна відпустка та інші права вчителя, повідомляють у Міністерстві. Деталі – за посиланням.

Також новий Закон «Про повну загальну середню освіту» ліквідує поширене явище «вічних директорів». Тепер керівник може перебувати на посаді не більш як два терміни по 6 років поспіль в одному закладі. Водночас до 1 липня 2020 року директорів шкіл, які перебувають на безстрокових трудових договорах, в обов’язковому порядку теж переведуть на строкові трудові договори на 6 років (на 1 рік – для директорів, які отримують пенсію за віком) з можливістю брати участь у конкурсі.

Поділитися цією статтею
Автор: