Українські полярники віднайшли унікальну льодовикову печеру. Вона виявилася втричі більшою, ніж вважали раніше, в ній є озера та річка, а ще в льодовій брилі на глибині 20 метрів збереглося перо птаха. І це не пінгвін!

Пошуками займалися учасники 24-ї Української антарктичної експедиції, які нині перебувають в річній «зимівці» на станції Академік Вернадський.


«Ще з перших експедицій науковці знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, льодяну печеру. Однак виявилося, що кілька років тому цей льодовик зсунувся в океан і вхід завалило. Тому ми вирішили зайнятися пошуками входу до «загубленої» печери. Після кількох невдалих спроб, нам пощастило і ми віднайшли вхід», – розказав керівник експедиції Ігор Дикий.


Знахідка неабияк здивувала полярників: виявилося, що печера насправді втричі більша, ніж вважалося раніше. Загальна довжина ходів – близько 200 метрів, вони розташовані в 3 поверхи.

На нижньому маршруті учасники експедиції знайшли замерзле озеро, а наприкінці цього ходу – велетенський зал. Він заввишки 12 м (майже як чотириповерховий будинок), завширшки 8 м та завдовжки 30 метрів. У цьому залі виявили підльодну річку і два озерця, із яких науковці відібрали воду та лід для гідрохімічного аналізу та для подальших досліджень щодо наявності вірусів і бактерій за їхнім екологічним ДНК. Зразки льоду збережуть для докладнішого аналізу в лабораторіях України.

Окрім цього, на глибині близько 20 метрів від поверхні, в одній із льодових брил полярники знайшли перо птаха. Воно має досить широке опахало – тобто точно належить не пінгвіну. Чиє ж це перо і скільки йому років, дослідники ще мають з’ясувати. Для цього зразки пера теж планують доправити в Україну під час повернення експедиції.

Автор фото – прес-служба Міністерства освіти та науки України

Поділитися цією статтею
Автор: