Торік Україна вперше приєдналася до такої ініціативи, повідомляє МОН. Нині буде ще більше можливостей для тих, хто хоче взяти участь, адже на платформі Typeform тестування 25 жовтня (середа) повторюватимуть аж чотири рази: о 10:00, 13:00, 17:00 та 21:00. Організатори зазначають, що пройти його кожен учасник може лише один раз, додаткових спроб не передбачено. 

У 2022 році, за даними Укрінформу, тест повністю пройшли понад 17,5 тис. українців, а робили спроби впоратися з ним близько 32,5 тис. Учасники отримають на електронну пошту сертифікат з набраною кількістю балів. А ось тим, хто найшвидше набере максимум балів, цього року організатори обіцяють призи від партнерів (на кшталт рюкзаків, худі, павербанків).

Національний тест з медіаграмотності — це частина заходів від «Фільтра» (національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики), присвячених Глобальному тижню медіаграмотності. Ця подія привертає увагу до фейків та правдивої інформації в усьому світі з 23 по 29 жовтня.

Проєкт заохочує українців розвивати критичне мислення та підвищувати обізнаність про методи дезінформації та інструменти перевірки фактів, а отже — робить стійкішими до ворожої пропаганди.

Правильні відповіді з аналізом, які питання виявилися найважчими, обіцяють опублікувати 26 листопада на сайті «Фільтра». Утім, учасникам не доведеться чекати: одразу після завершення 45-хвилинного випробування вони дізнаються свій результат. А офіційно переможців оголосять 1 листопада 2023 року. 

Поділитися цією статтею