Нові «Казки на ніч» від Суспільного — це додаток до добірки із 60 аудіоісторій, серед яких народні казки й твори сучасних авторів. Їх озвучили відомі українські митці, артисти та ведучі Суспільного Мовлення.
Слухати «Казки на ніч»- «Як соловейко чоловіка розуму навчав». Озвучує Майкл Щур.
Казка про те, як соловейко навчав чоловіка розуму. Піймав чоловік соловейка, а соловейко вмовляє відпустити його й отримати три цінні уроки. Поміркував чоловік і вирішив вислухати пташку. Розповів соловейко свої поради та й полетів. Із часом соловейкові стало цікаво, чи живе чоловік за його настановами. Тож вирішив перевірити. Чи пройшов чоловік перевірку?
- «Як жаби подорожували». Озвучує Стас Корольов.
Казка про те, як дві жаби вирушили в подорож! Одна жаба, живучи в місті Кіото, хотіла побачити місто Едо. А інша, навпаки, з Едо вирушила до Кіото. Зустрілись жаби на високій горі між двома містами та й почали сперечатись чиє місто краще. Суперечка стала такою гострою, що жаби вирішили піднятися на вершину гори й переконатися, яке місто краще. Що сталось далі?
- «Чому гуси миються у воді». Озвучує Руслана Хазіпова.
Казка про те, як курочка, гуси та кіт вирішили освіжитись у воді. Одного спекотного дня гуси вирушили на пошуки води, побачила їх курочка та й захотіла з ними. Дорогою до них долучився кіт. Побачили озеро, і гуси враз здійнялись у небо та й хлипнули у воду, а кіт з курочкою стоять на березі й бояться зайти…
- «Полохлива душа». Озвучує Катя Рогова.
Казка про те, як полохливе мишеня перетворилось на могутнього тигра! Одного разу мишеня потрапило до хатинки чарівника. Жили вони разом і горя не знали. Аж раптом мишеня вибігло з хатини та побачило кота, затрусилось зі страху та й побігло додому. Чарівник захотів допомогти і за ніч перетворив мишеня на кота — щоб той не боявся. На наступний день зустріло мишеня-кіт собаку — і знову злякалось. Чи вийде в мишеняти перебороти свої страхи?
- «Чарівне джерело». Озвучує Катерина Офліян.
Казка про те, як дід з бабою знайшли чарівне джерело. У густому лісі дід почув, як жебонить струмочок. Підійшов ближче і побачив, що з-під скелі б’є джерело. Випив з нього водички — і згорблена спина випросталась, ще випив — і став молодим парубком. Побіг дід додому, щоб і баба випила молодильної води.
- «Іван Побиван». Озвучує Руслана Хазіпова.
Казочка про, те як Іван Побиван вигнав змія із села. Страшний змій лякав усе село і вирішив залякати Івана та його дідуся. Але Іван виявився сміливим та хитрим і протистояв змієві. Та так він себе проявив, що змій вирішив з ним дружити. Не довго та дружба тривала — адже одного дня змій вирішив спалити Івана Побивана у хаті. Та в хлопця був інший план.
- «Вразливий Шустик». Озвучує Катя Рогова.
Казка про доброго та вразливого гномика Шустика. Шустик потоваришував з куховаркою, яка працювала у будинку дядька Чомутака. Він почав безкорисливо допомагати їй щоночі прибирати, але, на жаль, старенька куховарка померла. На її місце прийшла нова — Агнес. Одного дня Агнес вирішила пожартувати над гномиком, Шустику це дуже не сподобалось і він пішов з будинку. Що сталось далі?
- «Коржик». Озвучує Руслана Хазіпова.
Казка про те, як все село ловило коржика. Попросив дід у баби спекти коржика — хто його зловить, той і з’їсть. Котиться коржик повз котика, та ніяк котик його зловити не може. Іде дід далі з коржиком, кидає його півнику — той також не вловив. Пішов він до праль — ті ганяють коржика, але вловити не можуть. Кому ж дістанеться коржик?
- «Пензлик Маляна». Озвучує Іван Марунич.
Казка про чарівний пензлик. Бідний хлопчик Малян завдяки чарівному пензлику здобув надприродну силу: усе, що він малював, оживало й ставало частиною реального світу. Дізнавшись про таке, поміщики села захотіли, щоб Малян працював у них. А як хлопець не погодився — вони запроторили його у в’язницю.
- «Лисичка і глечик». Озвучує Vova zi Lvova.
Казка про те, як лисичка застрягла у глечику. Дід попросив у баби сховати глечик з молоком під кущами. Побачила глечик лисичка та й встромила у нього голову. Випила з нього молоко, а голову висунути не може.
Слухати казки зручно на цифрових майданчиках Суспільного:
- на дитячому YouTube-каналі Суспільного «Бробакс»;
- у Telegram-каналі «Суспільне казки»;
- на подкаст-платформах.
Над проєктом працювала дитяча редакція цифрових платформ Суспільного Мовлення спільно з командою Радіо Культура за підтримки грантового проєкту ЄС «Посилення стійкості та потенціалу Суспільного Мовлення під час війни».