ЗНО 2022: Великий гід вступника

Автор зображень: Владислава Піун

Які дати цьогорічного ЗНО? Куди вносити відповіді після пробного ЗНО та коли оголосять його результати? Які предмети в 2022 році обов’язкові до складання? Скільки предметів можна скласти безоплатно, а за що доведеться заплатити? Зібрали в одному матеріалі найкориснішу інформацію з офіційних джерел та всі нововведення.

Пробне ЗНО 2022: графік, скільки предметів можна скласти і як отримати результат

Усі, хто зареєструвався до 22 січня на пробне ЗНО (155 735 осіб), отримають можливість «відрепетирувати» проходження іспиту. Яка в цьому користь? Можна ознайомитись як із процедурою ЗНО, так і зі вмістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Важливо: реєстрація на пробне ЗНО не означає, що ви автоматично реєструєтесь на основну сесію ЗНО — це треба зробити окремо.

У 2022 році в день проведення пробного ЗНО учасник може скласти тест лише з одного навчального предмета.

Якщо ви — один із зареєстрованих учасників, дотримуйтесь інструкцій, розміщених на інформаційних сторінках. До 10 березня там з’явиться інформацію про час і місце, де пройдете пробне ЗНО, а згодом — і ваші результати.

Дати проведення пробного ЗНО 2022:

19.03

українська мова, українська мова і література;

26.03

історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови (англійська, іспанська, німецька та французька).

Як отримати результат пробного ЗНО 2022?

Щоб отримати результати свого тесту, учасник має внести свої відповіді до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання». Зробити це необхідно в чітко визначені терміни.

Дані тесту з української мови, української мови і літератури потрібно внести з 19 до 21 березня.

Дані тесту з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту), біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов необхідно внести 26–28 березня.

Після цього чекаємо на результати. Спершу на інформаційних сторінках учасників оприлюднять результати пробного ЗНО з української мови, української мови і літератури — 25 березня. Результати з інших предметів дізнаєтесь 1 квітня.

Основна сесія ЗНО — реєстрація до 9 березня

Цьогоріч на основну сесію ЗНО 2022 реєструють з 1 лютого по 9 березня. Будьте уважні: якщо учень складає ДПА у формі ЗНО — зареєструватись можна тільки до 1 березня.

Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії ЗНО триватиме з 5 по 17 травня включно.

Про конкурсні предмети, результати з яких потрібні для вступу на ту чи ту спеціальність, ви можете прочитати ТУТ. Усі умови щодо прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році перегляньте ТУТ.

Як учаснику ЗНО коректно заповнити реєстраційну картку?

Щоб взяти участь у ЗНО 2022, учаснику передусім потрібно буде обрати категорію особи:

  • випускник закладу загальної середньої освіти 2022 року;
  • учень чи слухач закладу професійної (професійно-технічної) освіти;
  • студент закладу вищої освіти;
  • випускник, який у 2022 році здобуде загальну середню освіту в закордонному закладі освіти;
  • випускник минулих років.

Далі учаснику потрібно заповнити реєстраційну картку. Її бланк сформується з використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», що на сайті УЦОЯО в рубриці «ЗНО/ДПА».

Після цього учасник має підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти). Ще один варіант — надіслати комплект документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років).

Що обов’язково має містити комплект реєстраційних документів?

  • оформлену реєстраційну картку;
  • засвідчену власноруч копію паспорта громадянина України;
  • засвідчену власноруч копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • за потреби інші документи: медичний висновок про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації.

ЗНО 2022: всі дати

Основна сесія ЗНО 2022 почнеться 23 травня з тестування з фізики. Загалом учні продемонструють знання з 13 навчальних предметів.

23.05

Фізика

26.05

Хімія 

31.05

Українська мова, українська мова і література

03.06

Математика, математика (завдання рівня стандарту)

06.06

Іспанська, німецька, французька мови

07.06

Англійська мова

10.06

Історія України

14.06

Географія

17.06

Біологія

Результати всіх сесій ЗНО шукайте на інформаційних сторінках до 30 червня.

Якщо ви вчитель, залучений до проведення ЗНО, не хвилюйтесь, що втратите дні відпустки, адже зможете скористатися невикористаними днями. Які саме зміни в умовах нарахування відпусток чекають на вас? Якщо не використаєте всі дні відпустки під час канікул улітку, обов’язково зможете скористатись іншим канікулярним часом. Ще один варіант — отримання компенсації за невикористані дні наприкінці року.

На ЗНО 2022 — 4 обов’язкові предмети

Учні, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, мають обов’язково пройти ДПА у формі ЗНО із чотирьох навчальних предметів:

  1. Українська мова та література;
  2. Математика;
  3. Історія України або іноземна мова (на вибір);
  4. Предмет обирається самостійно:
  • Історія України,
  • Біологія,
  • Географія,
  • Фізика,
  • Хімія,
  • Англійська мова,
  • Іспанська мова,
  • Німецька мова,
  • Французька мова.

Докладно про рівні тестів і оцінювання ДПА залежно від рівня, на якому предмет вивчався, ви можете прочитати ТУТ. Якщо ви випускник минулих років — обов’язкових предметів для проходження ЗНО немає.

З’явились платні тести ЗНО вартістю від 354 до 789 грн

Цікава особливість ЗНО 2022 — можливість складати тести як безоплатно, так і з доплатою. За державний кошт кожен учасник незалежного оцінювання може пройти тести з 5 навчальних предметів. Але якщо ви маєте бажання скласти ЗНО більш ніж з п’яти дисциплін — це можна зробити за додаткову оплату (приймаються кошти фізичних і юридичних осіб).

Скільки коштує проходження додаткових тестів ЗНО?

  • Іноземна мова (англійська, німецька, іспанська або французька) — 789 грн.
  • Інші навчальні предмети (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) — 354 грн.

Як оплатити додаткове ЗНО?

Маєте план скласти 6 чи 7 ЗНО? За останні два вам треба буде сплатити кошти (відповідний наказ МОН набрав чинності 4 лютого).

Процедура оплати — легка. Відкриваєте кабінет учасника ЗНО в онлайн, обираєте «наднормовий» предмет та проводите оплату. Або сплачуєте у відділенні банку через касу. Якщо обрали другий варіант оплати — попередньо сформуйте та роздрукуйте квитанцію на переказ коштів.

Останній крок — сформуйте після оплати в кабінеті учасника ЗНО додаткову частину сертифіката(ів).

Чим допоможе «Путівник учасника ЗНО 2022»?

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) розмістив на своєму сайті добре впорядковану й чітку інструкцію для учасників ЗНО 2022. У ній зібрані всі відповіді на найпоширеніші запитання від учасників незалежного тестування попередніх років. Інформація подана у форматі «запитання — відповіді».

Безкоштовно підготуватися до ЗНО можна на платформі iLearn.

Поділитися цією статтею