Єврокомісія створює єдиний Європейський освітній простір. До 2025 року всі виші країн ЄС об’єднають у загальну систему, запровадять взаємне визнання дипломів, а студенти отримають картку єдиного зразка.

Приблизно 68 тис. українських громадян зараз навчаються в закордонних вишах. Розповідаємо, як саме нововведення в Євросоюзі вплинуть на сучасних та майбутніх студентів з України.

es1

Розширення програм обміну

ЕС розширює програми обміну Erasmus+ та проект Європейський корпус солідарності. Потенційно це означає більше грантових місць і можливостей для навчання за обміном та спрощення процедур їх отримання. Очікується, що до 2020 року за програмою Erasmus+ віднавчається додатково 2 млн студентів.

При цьому для всіх студентів європейських вишів впроваджують єдину картку студента. Це дозволить зберігати інформацію про особу та її академічні успіхи. А також означає легкий процес переведення між вишами, особливо якщо український виш є партнером програми Erasmus+.

es2

Взаємовизнання дипломів

ЕС планує ввести взаємовизнання дипломів шляхом ініціювання нового Сорбонського процесу. Тобто створення в усіх країнах здвоєної системи вищої освіти, яка розширює доступ та надає можливість отримувати освіту протягом усього життя. Базуючись на Болонському процесі, ЄС планує створити програму для обміну та переведення між вишами для взаємного визнання вищої освіти і випускних дипломів.

У результаті це дасть змогу отримувати освіту в різних європейських вишах у рамках однієї спеціальності. А також розширить кордони для подальшого працевлаштування.

es3

Більше мов

Один з пріоритетів реформи — поліпшення вивчення мов. Для молодих європейців, які отримали середню освіту, встановлюється новий еталон — вони мають добре володіти двома мовами на додаток до рідної.

Для абітурієнтів з України це фактично означає три мови, якщо рахувати з англійською. Для випускників педагогічних вишів мовних спеціальностей це хороша можливість щонайменше півроку навчатися за кордоном за підтримки програми Erasmus+ (у тій країні, мову якої викладатимуть, чи в країні, у якій вона вважається офіційною).

es4

Єдина система університетів

У ЄС створюється єдина мережа університетів. Це розширює можливості співпраці між вишами.

Для студентів з України це додаткова можливість отримати стипендію — планується відкриття 200 нових магістерських програм Erasmus Mundus (до 2020 року їх кількість сягне 30 тис.). Також у планах створення єдиної системи дистанційного навчання в європейських ВНЗ.

es5

Більше інвестицій в освіту

ЄС планує поліпшити освітню політику, підтримуючи та доповнюючи зусилля кожної окремої країни на шляху до вдосконалення її системи освіти. Для підтримки структурних реформ буде встановлено мінімальний рівень інвестицій в освіту: не менше 5% ВВП для всіх держав — членів ЄС.

Це передбачає більше інвестицій у грантові програми та програми обміну. Наприклад, Erasmus+ має отримати інвестиції в розмірі 29,4 млрд євро, Європейський корпус солідарності — 6 млрд євро у 2021-2027роках.

Крім того, це підвищує загальний рівень якості освіти в країнах ЄС і робить її ще привабливішою для студентів з інших країн.

Поділитися цією статтею
Автор: