Як знайти ресурс у вчительському колективі?

Як знайти ресурс у вчительському колективі? Як стати опорою та підтримкою для своїх колег? Зібрали поради для педагогів, як навчитися допомагати собі та іншим у цей складний і тривожний час.

Під час війни в країні нелегко зберігати рівновагу в психологічному стані. Українці стали частіше звертатися по допомогу до фахівців. Згідно з дослідженням Proinsight Lab, за кризовою психологічною допомогою звертаються переважно жінки (90 %), а чоловіки звертаються значно рідше. Більшість клієнтів — люди у віці від 18 до 35 років. Серед емоцій, що їх переживають клієнти консультацій, переважає тривога — її відчувають дві третини українців. Також часто переживають почуття провини (синдром вцілілого) та агресію. Разом із тим майже половина з них відчувають надію.

У такому стані нелегко працювати, але це вкрай необхідно для укріплення економічного фронту. Експертка освітнього проєкту з проведення груп соціальної підтримки «Час поговорити» Аліна Касілова розповідає про те, як знайти ресурс у робочому вчительському колективі та що може допомогти колективу під час війни.

У чому може бути ресурс у колективі?

  • У приналежності до певної групи людей, робочого колективу навіть тоді, коли людина перебуває на відстані (наприклад, була вимушена виїхати за кордон). Важливо пам’ятати, що навіть коли ми комунікуємо з кимось в онлайн-форматі або проводимо уроки онлайн, це також про близькі стосунки. Тут можуть допомогти спільні зустрічі з колегами, чаювання в онлайн-форматі, спільне проходження навчання онлайн тощо.
  • У фінансовій стабільності, коли є змога працювати та отримувати заробітну плату навіть під час війни.
  • У спільних зустрічах (онлайн чи офлайн у більш безпечних містах) з колегами та обговоренні своїх переживань, нових викликів у роботі й житті.
  • Якщо відчуваєте, що важливо внести певні зміни у ваш робочий графік, то обговоріть це з керівництвом школи. Під час війни нам може бути потрібно значно більше часу для вирішення звичайних робочих завдань, ніж раніше, і це нормально.
  • У спільному онлайн-навчанні. Пройдіть коротке навчання «Час поговорити» про те, як кожен з нас може створити осередки сили та проводити зустрічі підтримки для близьких та колег.

Наприклад, на мінігрупах «Час поговорити» ми розглядаємо ситуації, що трапляються з кожним з нас, наприклад, такі, де учасники групи мають спільний досвід. Ми мали групу вчителів, які спілкувалися на тему переналаштування освітнього процесу, коли в одному онлайн-класі у вчителя є діти звичайного класу, внутрішньо переміщені та біженці. Учасники з досвіду кожного обирали щось, що могли пробувати у своїй роботі. Або ж вони нормалізували власний стан: «Я також це пережила, і це нормально».

Реєстрація на навчання «Час поговорити» за посиланням: forms.gle/g1FiV7soz2fpYmeVA

Що може допомогти колективу вчителів під час війни?

У кризових ситуаціях кожному важливо пам’ятати про наші цінності, інтереси, наші навички і те, що дарує нам натхнення. Базуючись на цьому, ми разом можемо створити щось нове в той час, коли багато що зі старого та звичного руйнується щодня. У такій діяльності може міститися багато ресурсу для кожного.

Чому цінно в ці часи створювати спільні нові освітні ініціативи?

  • Створення нового в час, коли багато що руйнується, дає сили та віру.
  • Особистий розвиток та опановування нових навичок.
  • Більш тісна співпраця в колективі, яка базується на спільній меті.

Про проєкт «Час поговорити»:

«Час поговорити» — це освітній проєкт, навчання для дорослих щодо проведення мінігруп соціальної підтримки.

Посилання на проєкт «Час поговорити»:

Facebook: https://www.facebook.com/chaspogovoryty

Instagram: https://www.instagram.com/chaspogovoryty

Поділитися цією статтею