Як запобігти емоційному вигоранню в ці нелегкі часи?
Що може мотивувати дитину вчитися?
«Освіторія» зібрала 5 найкорисніших статей місяця для вчителів.

Що найбільше болить українським вчителям та що їх підтримує

Що є головною опорою та підтримкою для українських вчителів? Які труднощі в щоденній праці їх найбільше виснажують? Чого бракує українським вчителям найбільше? Менеджерка «Освіторії» Ксенія Калініченко провела опитування серед 3360 шкільних вчителів, щоб краще зрозуміти їхні болі та потреби. Ми обрали для вас найцікавіші факти про українське вчительство.


Як учителю запобігти емоційному вигоранню

Чому вчителі так часто переживають емоційне вигорання та як йому запобігти? Своїми спостереженнями поділилася фіналістка премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 та керівниця інклюзивних проєктів ГО «Бачити серцем» Наталя Гладких. Нещодавно вона повернулася з освітнього фестивалю в Хмельницькому EdFest-2020.Next, де провела майстерки на тему «Запобігання професійному вигоранню та ресурси вчителів». 10 важливих моментів, на які варто звернути увагу, Наталя зібрала в цьому блозі.

«Важливою є емоційна допомога собі на робочому місці. Вчителі — це люди, які переживають різні емоції та почуття. У будь-якій ситуації вчитель має миттєво зреагувати та знайти вихід. Інколи емоції вчителя мають високий градус, зашкалюють, але він нічого з цим не робить, що надалі проявляється в неефективному прийнятті рішень, — розповідає Наталя Гладких. — Знайдіть свій інструмент для переживання емоції. Інструменти завжди поруч з нами. Перший — це дихання. Якщо градус емоції зависокий — почніть її видихати. Другий інструмент — це рух! Рухайтеся від учня до учня, перебирайте дрібні предмети в руках, сідайте чи вставайте або ж вийдіть подихати в коридор. Третій інструмент — це звук. Співайте разом з учнями, мугикайте. Надавайте собі вчасно емоційну допомогу. Усвідомлено ставтеся до ухвалення рішень».


8 ключів до світу підлітків від найкращої вчительки України

Підлітки — бунтівники і максималісти, які не визнають авторитетів. Як приборкати енергію тінейджерів, завоювати їхню довіру та побудувати співпрацю, знає Наталя Кідалова, найкраща вчителька України 2019 року за версією Global Teacher Prize Ukraine. Вона зізнається, що учні-підлітки не раз були неабияким викликом для неї, але пізніше ставали справжніми друзями, а син навчив головного правила гри на території тінейджерів. Ось вони — 8 ключів доступу до світу підлітків.


Індія, В’єтнам та острів Ява — неймовірна історія викладання від нової менеджерки Global Teacher Prize Ukraine

Зовсім скоро «Освіторія» анонсує старт четвертого сезону освітянського «Оскара» — Global Teacher Prize Ukraine. Обіцяємо безліч сюрпризів і вже сьогодні знайомимо вас із новою менеджеркою премії — Ольгою Нагорнюк. Саме зараз, коли ви читаєте цей абзац, Оля розробляє маршрут Україною для знайомства з натхненними вчителями та готує інструменти, що дадуть премії новий креативний імпульс. А оскільки дівчина ще й працювала вчителькою в школах Індії, Індонезії та В’єтнаму, ми попросили розповісти інсайти про будні педагогів і школярів цих країн. І, звісно, щось цікавеньке про себе.


Як правильно мотивувати дитину вчитися — гарвардське дослідження

Звідки береться мотивація та як її підвищити вирішили дослідити вчені Гарвардського університету. У багатопрофільному дослідженні Національної наукової ради з розвитку дитини при цьому університеті йдеться про те, що на вмотивованість до певної діяльності впливає спадковість. Але значно більше — досвід досягнень та поразок, приклади дорослих, виховання.

Діти, які здаються мало вмотивованими до навчання чи дослідницької діяльності, насправді мають розвинену мотивацію уникнення. Вона спонукає уникати небезпеки, ризику, негативу на кшталт критики чи низьких оцінок. За такого настрою налаштувати на довгострокову мету зовсім важко. Є другий вид мотивації — досягнення, яка направляє нас до винагороди, результату. За такого настрою можна розвивати цілеспрямованість, бажання отримати відкладене задоволення. Ці два види мотивації врівноважують один одного.

Поділитися цією статтею