Як вчителю зекономити на відпустці

Автор тексту: Олексій Сімончук

Настає пора відпусток, тож багато людей думають про те, де і як можна зекономити на своєму відпочинку. Вчителі не є винятком. Ми поговорили із засновником ресурсу Lowcost UA Романом Сініциним про те, як можна бюджетно відпочити за кордоном, де знаходити різні знижки й актуальні пропозиції та про що не треба забувати.

Де і як шукати квитки

Просунуті користувачі можуть шукати квитки на сайтах пошуку квитків або на сайтах авіакомпаній. Але це трохи незручно, тому є купа різних новинних сайтів і сервісів, які оперативно повідомляють про різні розпродажі.

Це, наприклад, LowcostAvia, Lowcost UA, HollidayPirates, Fly for free. Варто підписатися на один-два, і завжди можна оперативно отримувати сповіщення в їхніх соціальних мережах. Тут найкращий варіант — Telegram, тому що він напряму доносить інформацію до підписника, тоді як пости у Facebook і Twitter не завжди можна побачити через їхні алгоритми.

Побачив — купуй

Специфіка цих дешевих квитків у тому, що їх варто купляти відразу як вони з’являються, тому що вони швидко закінчуються. Перше правило: побачив — купуй.

З України цілком реально полетіти в Європу за 20-22 євро. А якщо дістатися Польщі — потягом, автобусом, Bla Bla Car або літаком, звідти можна літати вже і за 2, 3, 5 євро. Наприклад, у Норвегію, Швецію та інші країни.

Ручний багаж та онлайн-реєстрація

Варто пам’ятати, що в ці квитки не включений багаж і треба буде летіти з ручною поклажею до 8 кг максимум. Плюс не буде бортового харчування. І треба самостійно проходити онлайн-реєстрацію на рейс.

Це робиться на сайтах авіакомпаній — вам на електронну пошту надійде лист з детальними інструкціями, як це зробити. В аеропорту за це треба платити, іноді в кілька разів більше, ніж коштує сам квиток.

Аеропорти — віддаленні від міста

Лоукостерні авіакомпанії (Wizz Air, Ryanair та ін.) літають в аеропорти, віддаленні від міст. Квиток від цього аеропорту до міста може коштувати вдвічі-втричі більше, ніж квиток на літак.

Але і тут можна зекономити — знайти заздалегідь Bla Bla Car або спробувати свої сили проїхатись автостопом.

Де шукати житло

Тут є кілька варіантів, як зекономити. По-перше, зайнятися каучерфінгом — це мережа, де можна знайти собі безкоштовне житло.

По-друге, якщо подорожуєте великою компанією, то найкраще — орендувати квартиру у власника на сайті Airbnb. Там треба лише обрати місто, куди ви їдете, дати проживання і вам дадуть перелік варіантів.

По-третє, у кожному європейському місті можна знайти дешеві хостели, вартість яких стартує від 3-5 євро.

Музеї і громадський транспорт

Якщо бажаєте відвідати музеї, а вони в Європі, зазвичай, дорогі, варто купити City Card. Вони є в багатьох європейських містах.

Це туристичний продукт, який коштує 20-40 євро і туди входить: безкоштовний проїзд громадським транспортом (а він дорогий у Європі) і можливість ходити до музеїв протягом кількох днів.

Пакетні тури

Про «пакетні тури» пишуть ті самі сайти, що й про дешеві перельоти. Тут важливо розуміти, що зазвичай про ці тури пишуть за два-три дні до відправлення. Туристичні агентства, коли розуміють, що в них залишаються вільні місця, продають ці тури дешевше собівартості й самого перельоту. Були варіанти полетіти в Туреччину на тиждень за $100. На Великдень була можливість полетіти на Кіпр за 70 євро. У такі тури входять: переліт, проживання в готелі, сніданки, трансфер, туристичне страхування.

Є країни, куди краще брати пакетний тур і навіть не жити в готелі, якщо хочеться мандрувати країною. Тому що сам переліт може коштувати дорожче за тур. Наприклад, Туніс: тури туди можна знайти від $180, а просто переліт буде коштувати десь $350. Тури — це гарна можливість дешево мандрувати, але за ними також треба ретельно стежити і відразу ж купляти.

Поділитися цією статтею