Як розвинути головну навичку майбутнього в умовах кризи: ефективна підбірка

Інструмент, розроблений експерткою Наталією Зимою, допоможе розкрити інноваційний потенціал учнів навіть в умовах кризи. Знайомимо учнів зі стартапами.

Стартапи — це молоді компанії, створені для того, щоб розробити унікальний продукт чи послугу, вивести їх на ринок і зробити непереборними та незамінними для клієнтів.Спираючись на інновації, стартап прагне усунути недоліки наявних продуктів або створити абсолютно нові категорії товарів і послуг, руйнуючи усталені способи мислення та ведення бізнесу для цілих галузей.

Варто зазначити, що стартапи засновуються одним або кількома підприємцями: вони беруться розробити продукт або послугу, на які, на їхню думку, є попит. Ці компанії, як правило, починають із високих витрат і обмеженого доходу, тому шукають капітал із різних джерел, таких як венчурні капіталісти. Часто для пошуку коштів стартапери використовують кікстартер — сайт фінансування творчих проєктів за схемою спільнокошту.

Після пояснення цього явища, пропонуємо ознайомити учнів із низкою неймовірних стартапів, що розробили українці. Так учні побачать, що створювати інновації самостійно можливо.

🟢

Jollylook

Стартап заснували розробники з Запоріжжя. Вони створили першу фотокамеру в світі з переробленого картону та двох лінз у ретро стилі та запустили кампанію на Kickstarter. Їхній винахід зробив справжній фурор на краудфандинговій платформі та зібрав інвестицій на понад $ 377 000 з $ 15 000 заявлених на старті. За два роки існування проєкту вартість камери зросла з 29 до 69 доларів. «Ми не просто продаємо камери, а створюємо спільноту, яке захоплюється вінтажною фотографією», — пишуть творці на сайті проєкту.

🟢

Ohhio

Гігантські в’язані речі киянки Анни Мариненко дуже швидко підкорили користувачів Kickstarter. Пледи та шарфи з вовни мериноса зв’язані не спицями, а руками під брендом Ohhio у 2015 році зібрали понад $200,000 з початкової мети у $20,000. Зараз із проєкту на краундфангингу вони виросли у інтернет-магазин та відправляють власну продукцію по всьому світу.

🟢

Esper Bionics

Основний продукт стартапу Esper Bionics — біонічні протези. Автори створили Esper Bionics як компанію з виробництва біонічної руки, яка необхідна людям після ампутації. Головна відмінність протеза від Esper Bionics — його інтуїтивна технологія управління.

Також, для більш продуктивної роботи можна поділити учнів на невеликі підгрупи по 5 осіб та запропонувати учням за допомогою мозкового штурму сформувати групою власне визначення «стартап». Таким чином вони розвинуть навички критичного та креативного мислення. Поміркуйте з учасниками груп, які проблеми вирішують запропоновані стартапи. Запропонуйте учням створити список власних ідей для стартапів, які б вони хотіли втілити в життя. Таким чином, в учнів сформується вміння оцінювати ризики та розв’язувати проблеми за допомогою власних ідей та проєктів.

Ще більше про те, як навчати в умовах реального часу, дивіться на курсі «Реальне навчання». Курс створено за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні. Зміст курсу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Поділитися цією статтею