Як креативно використати побутові матеріали на уроках у початковій школі

Щоб зробити навчання молодших школярів цікавішим, не потрібно купувати додаткові підручники та настільні ігри. Можна ввімкнути трішки фантазії та використати побутові речі для виконання різних завдань. Це не лише зробить уроки веселими, а й допоможе учням краще опанувати новий матеріал.

Паперові стаканчики

Їх можна використовувати на уроках математики. Наприклад, для вивчення складу числа. Для цього на самих стаканчиках потрібно написати числа від 1 до 9. А на пластикових ложках, дерев’яних паличках чи смужках картону записати прості приклади. Завдання учня — скласти всі приклади, у яких після знака «дорівнює» буде число зі стаканчика.

Дітям вправи такого типу подобаються набагато більше, ніж рутинні записи в зошиті. Цей процес сприймають як гру, як певне змагання, де учень хоче перемогти.

Також стаканчики з широкими бортиками можна використовувати для складання прикладів. На краях потрібно записати числа та знаки, а потім скласти кілька стаканчиків разом. Учень буде крутити конструкцію та самостійно складати приклади.

Зі стаканчиків ще можна виготовити цікаві саморобки. Наприклад, дзвоники, звірят чи привидів до Геловіна. Потрібно лише розмалювати їх та приклеїти елементи декору.

Прищіпки

Їх можна використовувати для складання слів. На краях прищіпки потрібно написати букви. Діти будуть чіпляти їх у відповідному до карток порядку та утворювати слова.

Також це хороша ідея для вивчення прописних літер. На картці можна записати слово друкованими літерами, а завдання учня — скласти його з прищіпок, на яких зображені прописні букви.

А ще можна приклеїти до краю прищіпки маленьку картку з іменем дитини. Так учні зможуть організовано висловлювати власну думку, прикріпляючи свою прищіпку на відповідну картку. Або розподіляти ролі, обираючи собі завдання зі списку.

Палички

Це можуть бути дерев’яні мішалки для кави або інші палички. Їх найкраще використовувати як роздатковий матеріал для рахунку. Якщо палички різнокольорові, з їхньою допомогою можна легко розв’язувати чи складати приклади.

Палички добре використовувати для вивчення чисел. Потрібно на краю написати цифру, а учень має надягти на неї відповідну кількість гумок або зробити позначки фломастером.

Ще одна цікава ідея — вивчення геометричних фігур за допомогою паличок. Діти можуть складати з них багатокутники, рахувати їх сторони та периметр. Це чудова можливість візуалізації. Можна також зробити з дерев’яних мішалок пазл: скласти 5-6 паличок разом та намалювати на них фігуру. Завдання дітей — з’єднати палички так, щоб знову утворилася геометрична фігура.

Контейнери з-під яєць

Вони чудово підійдуть для завдань на дрібну моторику. Запропонуйте дітям розсортувати намистини за кольорами та розкласти їх у різні відділення контейнера. Також можна на дно кожного відділення покласти папірець із числом, а діти кластимуть у них відповідну кількість квасолин чи інших дрібних предметів.

Щоб дарма не викидати матеріали, які більше не знадобляться, використайте їх для саморобки. Із картонних контейнерів для яєць можна виготовити чудових кажанів до Геловіна.

Кубик

Для уроку можна самостійно виготовити картонний кубик або наклеїти клаптики паперу на сторони пластмасового. Таку конструкцію можна використовувати для різних видів роботи. Наприклад, дитина кидає кубик і виконує завдання записане на тій стороні, що їй випала. Або можна написати на кубику різні запитання до прочитаного тексту. Учень буде крутити його в руках і давати по черзі відповіді на питання, що на ньому записані. Так вдасться нічого не пропустити та зробити розповідь вичерпною.

Також це гарна ідея для проведення руханки. Клас виконує ту вправу, що випала на кубику.

Ватні палички

Їх найкраще використовувати для аплікацій. Наприклад, під час вивчення будови людського тіла за допомогою ватних паличок можна зобразити скелет.

Це стане веселою візуалізацією до теми і допоможе дітям краще уявити свій організм.

Кришечки

Вони можуть слугувати як роздатковим матеріалом для виконання прикладів, так і засобом для вивчення чисел. Намалюйте на кришечках певну кількість крапок, а на картках — круги з цифрами та запропонуйте учням зіставити їх.

Також можна наклеїти на кришечки папірці з числами та знаками й утворювати з них приклади. Такий матеріал чудово підійде для перетворення прикладу додавання на приклад віднімання.

Паперові тарілки

Одноразові тарілки чудово пасують для пояснення дітям поняття частини цілого. Для цього їх можна розрізати на частини чи зафарбувати різними кольорами.

Також паперові тарілки підійдуть для вивчення чисел. Одну розріжте на 4 чи 8 рівних частин та намалюйте на них крапочки. Іншу тарілку розділіть на відповідну кількість частин лініями та напишіть на них цифри. Дітям потрібно зіставити частини і цілу тарілку так, щоб кількість крапок відповідала цифрі. Використаний одноразовий посуд можна перетворити на іграшкового сніговика чи соняшник, зроблені власноруч.

Поділитися цією статтею