Хто освоїв онлайн-інструменти та має базу ресурсів для наповнення уроків, той має шанси пережити пандемічний вимушений перехід на дистанційне навчання принаймні з якісними заняттями. Команда EdPro створила для вчителів 27 електронних методичних рекомендацій з використання вмісту mozaBook і mozaWeb за програмами МОН. На YouTube-каналі доступний курс відеоекспериментів з електрики та магнетизму “EdPro Amperia. Експерименти”, у якому представлені тематичні добірки з відеоуроками, освітні програми з використанням віртуальної реальності (VR), описи освітніх ігор та інструментів для інтерактивного наповнення уроків, платформи для освіти та збірки методичних рекомендацій. Більшість матеріалів — у вільному доступі або містять демоверсію.
Розпочнемо з набору інструкцій, які ми підготували на початку тогорічного карантину. Адже дистанційне навчання — справа досі актуальна.
Відеокурс “Навчання на карантині” на YouTube-каналі EdPro
У вільному доступі відеоінструкції на такі теми:
- Завантаження PDF електронного підручника
- Виділення потрібних сторінок з електронного підручника
- Швидке створення уроку та отримання посилання на нього
- Реєстрація на сайті ua.mozaweb.com
- Збереження зошита у форматі PDF
- Презентація посібника “Дистанційне навчання в умовах карантину”
- Використання mozaBook для збагачення дистанційних уроків у Google Classroom
- Використання mozaBook та mozaWeb в дистанційній освіті
- Інтеграція уроків в Google Classroom
Чи можна отримати сертифікат від компанії EdPro для підвищення кваліфікації педагогічних працівників?
Повноцінне навчання з використанням усіх можливостей програми mozaBook на вебінарі “Робота з mozaBook та mozaWeb” із тренером компанії Дмитром Гальком відбувається кожні два місяці: https://edpro.ua/webinars.
Добірка методичних рекомендацій для вчителів
Повний перелік посібників у pdf-форматі можна переглянути на сайті: https://edpro.ua/methlist.
Методичними рекомендаціями з різних предметів для середніх та старших класів користуються вчителі різних шкіл України, у вільному доступі:
- “Біологія” (6–9-й класи), “Біологія і екологія” (10–11-й класи)
- “Хімія” (7–11-й класи)
- “Фізика” (7–9-й класи), “Фізика і астрономія” (10–11-й класи)
- “Географія” (6–9-й класи)
- “Історія України” та “Всесвітня історія” (5–11-й класи)
- “Природознавство” (5-й клас)
- Готуються посібники з предмета “Я досліджую світ” для 1–4-х класів
У всіх методичних рекомендаціях різноманітний цифровий контент: 3D-моделі та навчальні відео із системи mozaWeb, окремі зображення чи галереї картинок, високоякісні зображення з інтернет-джерел, посилання на цифрові уроки, а також різноманітні інструменти програми mozaBook. У посібниках є посилання на корисні джерела, наприклад, на сторінки з Вікіпедії, на навчальні відео з YouTube, вільні онлайн-інструменти, власні галереї з фотографіями відомих учених, філософів, політиків та інших визначних особистостей. Кожне фото — інтерактивне і дозволяє перейти до інструмента “Портретна галерея” чи безпосередньо на сторінку з Вікіпедії. Крім того, у методичних рекомендаціях розміщені приклади тестових завдань найрізноманітніших типів та колективні ігри, кожна з яких містить близько 20 тестових завдань, що зручно на підсумковому уроці для перевірки чи закріплення засвоєних учнями знань. Варто відзначити, що в посібниках із фізики подані варіанти STEAM-проєктів, виконання яких буде корисним та цікавим для учнів.
Цифрові уроки на сайті ua.mozaweb.com
Понад 250 готових уроків з різних дисциплін: географії, фізики, біології, історії, хімії, технологій, мистецтва, математики. На початку користувач знайде ключові питання, які розкриваються на уроці. Інформація подана структуровано, з фактажем, тестовими і творчими завданнями. Теми виходять за межі шкільної програми та можуть бути гарним доповненням на бінарних або відкритих уроках, для поглибленого вивчення чи позакласної роботи. Для тих, хто не має підписки на mozaWeb, корисно отримувати інформацію з Facebook-сторінки EdPro — коли відкривають доступ раз на місяць до певного уроку. Наприклад, у квітні відкрили доступ до уроку “Як ми підкоряли космос?” до Міжнародного дня польоту людини в космос. До Дня Чорнобильської трагедії і Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф планується відкриття уроку “Активність? Радіо? Радіоактивність?”. Відповідно, ці уроки можуть відкривати не тільки підписники сайту.
EdPro Amperia. Експерименти
Кілька кліків — і на YouTube-каналі можна знайти потрібне відео для уроку з електрики чи магнетизму в готовій добірці. Також учні можуть самостійно опрацьовувати матеріал для кращого засвоєння теми. Для вчителів фізики це однозначно важливий допоміжний матеріал на дистанційному навчанні.
- Створення простого електричного кола.
- Дослідження залежності сили струму від напруги на ділянці кола.
- Матеріали-провідники та матеріали-діелектрики.
- Дослідження залежності сили струму на ділянці кола від її опору.
- Гальванічний елемент.
- Взаємодія електромагніту з постійним магнітом.
- Електромагнітна індукція.
- Послідовне з’єднання провідників.
- Паралельне з’єднання провідників.
- Принцип дії трансформатора.
- Визначення опору провідника за допомогою вольтметра та амперметра.
- Речовини-електроліти та речовини-неелектроліти.
- Явище самоіндукції.
- Дослід Ерстеда з магнітною стрілкою.
mozaBook: зошити, інструменти, ігри, підручники
Створити презентацію уроку у програмі mozaBook (інструмент: зошит) можна з наповненням, вибираючи зі 120 ігор та інструментів, 1258 3D-сцен і сотень цифрових уроків, тисячі зображень та відео. Опанувати все це можна під дбайливим і досить вимогливим навчанням тренера компанії Дмитра Галька. Або самостійно за відеоуроками вебінару.
Окремої згадки вартує інструмент LabCamera — лабораторія для природничо-наукових досліджень та добірка з іграми у mozaBook.
Також у mozaBook можна користуватися готовими зошитами уроків колег, які публічно поділилися ними з усіма користувачами програми.
У програмі mozaBook, придбаній у EdPro та їхніх партнерів, є доступ до 150+ українських підручників і посібників.
Добірки у блозі
У блозі EdPro є тематичні добірки для освітян. Зокрема, на такі теми:
- Навчальні програми для інтерактивного наповнення уроків (програми та сайти з необхідними інструментами для вчителів)
- Відеоуроки для навчання та розвитку школярів (ресурси з якісним відеоконтентом для організації цікавих уроків та самоосвіти школярів)
- Українські платформи та ресурси для самоосвіти вчителів (добірка навчальних платформ, де можна навчатися й отримувати сертифікати)
- Програми для безпаперового менеджменту в школі (добірка програм та відгуки вчителів про користування ними на практиці)
- Де є готові уроки для вчителів та учнів? (добірка матеріалів у різних форматах для всіх предметів)
Матеріали про інтерактивні книги у вільному доступі на mozaWeb: